| Dooolce a întrebat:

Spuneti-mi si mie statusuri de dragoste... dau funda pentru cele mai bune si cele mai multe

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| PuFuLeTe a răspuns:

DragOstea este cea mai dulce suferintzaa`!sad

DragOstea este un munte pe care il urci razand si il coborii plangandd`!happy

Cel care te face sa plangi nu ati merita lacrimile, iar cel care le merita nu te va face niciodata sa plangi happy!

♥ Când viata iti da 1000 de motive pentru a plânge, demonstreaza ca ai o 1001 de motive pentru a zâmbilove struck

♥ Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

Cu timpul, intelegi ca doar cel care e capabil sa te iubeasca cu defectele tale, fara a pretinde sa te schimbe, iti poate aduce toata fericirea pe care ti-o doresti love struck

♥ Daca ti la ea nu o fa sa sufere si fa tot posibilul sa mearga bine lucrurile!

Chiar dacă fac multe prostii, şi spun multe porcării; să ştii. Tot ce e mai bun în sufletul meu. Se leagă de tine!love struck"

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva`!love struck

Nu prefera frumusetea care este in zadar, ci prefera caracteru care este atat de rar!happy

Ii ignoram pe cei ce ne adora...ii adoram pe cei ce ne ignora.ii ranim pe cei ce ne iubesc.si din pacate ii iubim pe cei ce ne ranesc`!; x

♥ Daca ar fi totul exact asa cum iti doresti, nu ai mai avea pentru ce sa lupti, sa speri si sa iubesti`!:* ♥

Las`o sa cada, sa planga, sa simta ca traieste! caci stii mai bine ca toti...ea, intr-un sfarsit, mereu zambeste!

Dragostea este sentimentul cel mai maret, care face minuni, care faureste oameni noi, creeaza cele mai mari valori morale.

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.

| VIRUSX a răspuns:

Iubesc doi ochi albastri, ca marea...
iubesc copilul din tine,...
dar cel mai mult te iubesc pe tine

| GyoLove a răspuns:

1. Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc… 2. " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! " 3. " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… " 4. Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy''. Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas-Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind-Care te saruta pe frunte-Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA. Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana. Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba. Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste-si probabil ca.te va iubi mereu. 5.Sunt un fulg,ce a cazut pe pamint,m-am indragostit de tine, si cind m-am dus in ceruri, am zis ingerilor ca pe pamint tot exista raiul! Sper sa iti placa:d! funda?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Iubirea înseamnă a fi doi şi a nu fi decât unul. Un bărbat şi o femeie ce se topesc într-un înger."
( Victor Hugo )

"Un prieten adevarat te prinde de mână şi îţi atinge inima." (Gabriel
Garcia Marquez)

"În prietenie, toate gândurile, toate dorinţele, toate aşteptările se nasc în tacere şi se împart într-o bucurie mută."
(Kahlil Gibran)

"Când dragostea vorbeşte, vocile tuturor zeilor par a fi adormite în armonia Raiului."(Shakespeare)

"Iubirea este aripa dăruita de Dumnezeu sufletului, pentru ca să urce până la El."
(Michelangelo)

"Iubiti-vă unul pe altul, dar nu încătuşaţi iubirea."
(Kahlil Gibran)

"Dragostea este misterul dintre doi oameni, nu asemănarea dintre ei."
(John Fowles)

"După un anumit timp, omul învaţă să perceapă diferenţa subtilă între a susţine o mână şi a înlănţui un suflet, şi învaţă că dragostea nu înseamnă a te culca cu cineva, şi a avea pe cineva alături nu e sinonim cu starea de siguranţă, şi aşa, omul începe să înveţe...

Cu timpul întelegi că dacă ai rănit grav un prieten, e foarte probabil ca niciodată prietenia nu va mai fi la aceeaşi intensitate"

Ajungi cu timpul să înţelegi că adevaraţii prieteni sunt număraţi, şi ca cel care nu luptă pentru ei, mai devreme sau mai târziu se va vedea înconjurat doar de false prietenii. (J.L.Borges)

O zi faină în continuare!

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa