| Slifer a întrebat:

Stiu ca e necesar sa lupti mereu pentru un ideal, istoria mea poate nu intereseaza pe nime, dar vreau sa aud parerile voastre, este vorba de o dragoste ce a gazduit in mine timp de 4 ani, in fiecare zi cinduma cit mai rezista inima, am facut alegerea jumate de an in urma spunind persoanei tot ce simt, am primit raspunsul,, nu,, la chemarea inimii, dorinta mea a fost sa fiu alaturi la bine si la greu sa stiu ca va fi fericita, sa o pazesc de lucrurile grele si totusi nu ma las asa usor, are rost sa mai continui, cei ce ar dori sa auda istoria in intregime sa ma contacteze personal, multumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| Lore2good a răspuns:

Asta e important, sa o iubesti pentru ceea ce e ea si ce inseamna ea pentru tinebig grin

13 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Pai daca pana atunci nu ai facut niste pasi care sa ii arate ca esti interesat fata a zis probabil ca esti vreun obsedat si normal ca a refuzat. Daca ea zice nu, atunci e nu.
Daca sunteti prieteni, atunci tatoneaza terenul, scoate-o la un suc, fa-i cadouri, flori, atentii si mai tarziu incearca iar.

| Slifer explică (pentru raspunz):

Ea singura a scris intr un mesaj de la un coleg de al meu
,, E simpatic frumusel si este foarte interesant sa vorbesti cu el, mereu m-am comportat frumos problema a fost ca am incetinit deoarece imi este greu sa stau linga ea am o panica si este diferit, cu alte fete ma simt mai indiferent un pic, dar la ea tin mult, nu am vorbit 3 luni ca eram ocupat si cind i-am scris s-a bucurat foarte mult ca m-a mai auzit de aceea si mai incerc am vorbit cu specialist psihologic pe tema asta si cred ca mai incerc odata, dar de data asta voi incerca sa iasa bine

| harciog a răspuns:

Te-ai gindit ca "sa lupti in continuare"alaturi de tot ce ne-ai descris poate fi interpretata si chiar dovedita ca ar fi obsesie pentru ea? Obsesia este un fel de boala.Ce dreacu nu o lasi? O iubesti si o vrei fericita.Deci o vrei libera. Daca raspunsul negativ al ei a fost destul de clar orice lupta a ta este luata ca fiind impotriva ei.

| Lore2good a răspuns:

happyE bine sa lupti pentru dragostea ce i-o porti daca simti intr-adevar macar o mica scanteie si in inima ei. Daca nu.te sfatuiesc sa incerci sa uiti pentru ca vei suferi cu timpul din ce in ce mai mult si nu are rost sa te consumi pentru cineva care nu meritahappy
Bafta

| Slifer explică (pentru Lore2good):

I-am facut comanda de un portret ce va fi desenat la milan si de ziua ei il daruesc, plus mai am un cadou, dar nu ma grabesc sa il iminez voi vedea cum stau lucrurile, este vorba de un colier si cercei din dubai este lant de argint si diamant happy nu ma zgircesc la cadouri pentru ea, cu toate ca nu fac nici odata cadouri scumpe nimanui

| Lore2good a răspuns (pentru Slifer):

Hm...nici acum poate ca nu ar trebui sa ii cumperi toate chestiile astea sa o faci cumva sa se apropie de tine pentru bani si bijuteriihappy. Oricum, frumos gest

| Slifer explică (pentru Lore2good):

Pai nu big grin le dau cind merita big grin, unu la ziua ei, cu un discurs frumos cred ca va esi bine happy

| Slifer explică (pentru Lore2good):

Inca un motiv pentru care o iubesc este ca este foarte modesta, nu isi cumpara haina la moda se imbraca decent cu toate ca are un corp foarte frumos, e simpla si a-m indragito pentru asta happy

| Slifer explică (pentru Lore2good):

Pai da, sa se imbrace mai sexy, gata poti zice ca nu am nici o sansa big grin

| Lore2good a răspuns (pentru Slifer):

Asta e important, sa o iubesti pentru ceea ce e ea si ce inseamna ea pentru tinebig grin

| Fizy93 a răspuns:

E o vorba din batrani "ficaren sac are petecul lui" deci tu nu esti "petecul" ei, nu zic ca nu esti un gentleman dar e de ajuns sa ii doresti o viata fericita decat sa stai la "cheremul" ei. Si alta vorba "Mai are balta peste"winking adica mai sunt si altele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar vreau sa aud si sa te pot ajuta. Dumnbezeu sa te apere.

| Burondo a răspuns:

Paii citisem undeva ca ar trebui sa nu il mia bagi in seama ceva timp si dupa acea el o sa stea dupa tine... incerca... Cine stie s-ar poate sa mearga. happy

| Zambesc a răspuns:

Hey! chiar as vrea sa vorbesc personal cu tine.Da add la zambeste_azi_si_mereu :*