| chandnisharma a întrebat:

Stiu ca o sa vi se para ciudata intrebarea mea, probabil ca daca as fi vazut intrebare asta pe TPU acum 2 luni ziceam ca e o gluma insa din pacate e ceva prin care trec eu. M-am casatorit acum 2 luni (civil numai nu si religios) insa nu a existat relatii sexuale intre mine si sotul meu, deoarece el zice ca vrea sa facem dragoste doar dupa cununia religioasa. Cel mai ciudat este faptul ca el nu este o persoana credincioasa ci pur si simplu spune ca sunt virgina si vrea sa imi ofere prima noapte romantica ci nu doar sex si ca acum nu putem face asta fiindca sa planuiesti o nunta iti trebuie timp si noi nu avem fiindca suntem stresati cu alte probleme ( ma aflu in new york si incerc sa dobandesc green card-ul, mai avem si alte mici probleme dar nimic serios). Am ajuns sa cred ca nu il atrag cu nimic, ca nu ma place din punct de vedere fizic fiindca nu mi se pare normala situatia.De fiecare data cand am incercat sa initiez sex, el se retrage si zice : doar stii ca nu putem face nimic…ma simt asa rau, nu din cauza ca as vrea sex asa mult dar din cauza ca am ajuns sa cred ca nu il atrag, ca sunt o fata urata…e groaznic sa treci prin sentimentul asta.Nu cred ca arat rau avand in vedere ca am facut modeling in trecut si am 1, 70 cm si 55 kg…nu am sanii asa mari dar daca nu ma place de ce s-a casatorit cu mine? poti sa iubesti pe cineva fara sa il placi fizic? oare asta e? Va rog dati-mi un sfat! Iertati-mi greselile gramaticale dar sunt foarte emotionata, nu am mai vorbit cu nimeni despre asta( nici nu am cu cine avand in vedere ca nu am nici un prieten in tara asta iar cu mama sau sora mea nu pot vorbi despre asa ceva sad )

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Vrea să îţi o fere o primă noapte de neuitat. Cel puţin, din punctul meu de vedere. Te iubeşte.nu degeaba s-a căsătorit cu tine. Vrea ca în noaptea aceea, să te simţi minunat. Să nu o uiţi niciodată şi începând de atunci, viaţa voastră să fie magistrală.
Nu te descuraja.Ca să te convingi de lucrul ăsta, discută cu el.Comunicarea deschisă este foarte importantă într-o relaţie.Ai încredere în el!
Succes.

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Ori e impotent.
2. Ori chiar nu îl atragi fizic.

Succes la divorţ.
Sunt dispus să pariez că în 3 ani (maxim) divorţaţi.
Salutare.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca in afara de retinerea asta lui nu exista si alte indicii ca nu te iubeste, atunci te-ai ales cu un barbat timid cu idealuri!

Banuiesc ca e genul introvertit si visator ca altfel nu se explica traditia pe care vrea sa o respecte cu atata sfintenie!

Ai dreptate, niciun barbat n-ar rezista langa mireasa lui atatea luni! Dar daca al tau asa a fost mereu fata de tine, respectuos, atunci poti sa deduci usor ca asa ii este caracterul!

E idealist si vrea sa faca totul ca la carte!

Eu zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ca tu nu vrei sa astepti pana la nunta, care Dumnezeu stie cand va fi...

Intrebare: Macar se excita cand incerci ceva? Daca nu, inseamna ca omul ori e gay, ori e impotentstraight face. Ia in calcul si astea ca cine stie ce doleante are!

Ma intreb daca nu cumva tu esti mica de varsta si vrea sa se comporte frumos cu tine...habar n-am! Dar clar, comportamentul lui e cam dubios atata timp cat, banuiesc, nu e virgin!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Relatarea ta intrebatoare, imi aduce aminte de un caz al unei tinere (pe care am consiliat-o!) casatorita la vreo 25 de ani, si divortata dupa "numai" 6 luni, pentru ca inca n-o dezvirginase, nici tandrete nu primea, dar era patologic de gelos, amenintator si suspicios!

Chiar sunt foarte curios cum va evolua situatia ta! Salveaza pagina asta, si eventual mai vorbim dupa 3-6 luni, sau si 1 an, 3 ani, 5 ani. Ok?!
Este foarte trist ca "nu poti vorbi" cu sora sau mama ta despre asa ceva! Oare de ce nu?! Educatia si mentalitatea arhaica sa fie de vina?! Conservatorismul si ignoranta, de atatea ori dovedite otravitoare pentru suflet si relatie?! Oare ai citit vreo carte despre relatiile dintre femei si barbati?! Daca nu, si nici experienta cu baietii-barbatii nu ai, atunci asta explica multe!

Incearca totusi sa iei legatura cu comunitatea romaneasca din New York, care este destul de numeroasa, incearca sa-ti faci cunostinte si prietene, caci altfel iti va fi foarte greu sa te adaptezi si integrezi!

Poate totusi, intre timp iti va oferi ceea ce ti-a promis, vei fi superincanatata de "prima noapte de dragoste", si toate vor merge bine mai departe! Doamne ajuta!

Daca nu, noi sigur vom fi tot aici, pentru a incerca sa te ajutam!

| catthshshshs a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el, sincer si deschis! Si asta urgent. Fa-l sa isi deschida sufletul in fata ta.Toate cele bune!

| chandnisharma explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Nu este impotent pentru ca il simt cand se excita dar are principiile si traditiile lui banuiesc, asa ca o sa asteptam :d.Va multumesc foarte mult pentru ajutorhappy!

| CarmenR a răspuns:

Ori e prea de moda veche el, ori e cazul sa initiezi o discutie serioasa cu el pe tema asta. Spune-i lui ce simti si vezi ce raspuns iti da. Poate e impotent. Serios, fara urma de gluma proasta.

| consilierindragoste a răspuns:

Nu cred ca as putea spune ca e vorba doar de o traditie avand in vedere ca nu este un maniac religios care cu siguranta asa ar face/. totul depinde timpul de cand va cunoasteti adica de cand sunte-ti impreuna, ca daca sunteti de mult timp impreuna si nici cum nu si-a trecut peste traditie poate sa fie o problema medicala deoarece instinctele sexuale nu le poti controla asa de usor atuci cand e vorba de mult timp oricine ar fi cu el de fata, contacteaza-ma am vazut ca nu ai nici cu cine povesti aceasta problema sa stii ca sunt foarte multe cauze care ar putea sa va distruga ceea ce ati inceput sa construiti in viata voastra si e pacat sa crezi ca o traditie pe care el o invoca tu sa speri in ea si sa faci pasi mari in viata doar ca sa aflii ce va urma. e un tip foarte misterios dar crede-ma sexul este primul lucru in dragoste care ne uneste cu adevarat iar dupa sunt copii. fam problemele.etc,contacteaza-ma. trimite-mi povestea ta prin mesaj am sa incerc te ajut. pa

| Dienuka a răspuns:

Foarte interesant. In nici un caz nu cred ca este vorba de felul in care arati. Ia vezi tu sa nu fie cumva un complex de-al lui legat de viata sexuala. In general aceste evitari au 2 motive de baza: 1. aspectul religios si 2. cel psihic. Este foarte probabil sa il retina anumite idei despre sine. Asa ca atata vreme cat tu te intrebi daca nu il atragi fizic, e foarte probabil sa isi puna si el diverse probleme. Este o situatie oarecum critica daca totusi zici ca v-ati si cununat la starea civila. Te inteleg. Incearca sa vorbesti cu el totusi. Sincer lasand la o parte partea sexuala (si mie mi-ar fi la fel de greu ca si tie), pana la urma aceasta idee "invechita" nu o mai au foate multi. Si tind sa cred ca din aceasta cauza s-a ajuns in sociatatea asta unde s-a ajuns happy Vorbeste cu el. Comunicarea este mama tuturor problemelor din cuplu.

| zarkon a răspuns:

E normală îngrijorarea ta, dar totusi, omul te iubeste, altfel de ce sa căsătorit cu tine?, el poate vrea să te respecte, având în vedere că esti virgină, asteaptă după căsătoria religioasă, dacă va fi tot asa si atunci înseamnă că este o problemă, răbdare şi baftă!

| dulcika21 a răspuns:

Poate ca e de moda veche, si vrea sa te respecte din moment ce esti virgina eu asa cred dar nu inseamna ca nu il atragi sa nu te gandesti la asta. Eu asa cred asta e parerea mea poate ceilalti au alta parere. si felicitari si casa de piatra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhhh.asa cum a zis sh dulcika, poate te respecta si vrea sa ti ofere ceea ce meriti si sa fie ceva de neuitat cred ca cel mai potrivit ar fi sa vb cu el si sa ii comunici parerea ta despre asta.si apoi asteapta "rezultatul final " in noaptea nuntii si poate ne povestesti daca a meritat asteptarea :p si in legatura cu "atrasul", orice femeie e frumoasa si atractiva in felul ei iar daca un barbat nu isi da seama de lucrul asta nu inseamna ca esti tu problema, ci el. te pup si sper ca ti am putut fi de ajutor.casa de piatra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are el vreo problema si incearca sa iti ascunda asta, sub motivul ca asteapta casatoria religioasa

| oana25_1027 a răspuns:

Poate are el o problema! poate e si el virgin si nu vrea sa afli u! si vrea sa se pregateasca!