| SabinaaRoibu a întrebat:

Salutare tuturor! ???? Am inceput sa ma vad cu un baiat de cateva luni, el este mai mare ca mine cu cativa ani. Dupa ce ne-am cunoscut am ajuns in momentul in care am vrut sa facem dragoste, insa a aparut o mică mare problemă! sad
Nu are erectie cu mine. El este genul de baiat care a avut si are foarte multe fete cu care intretine relatii sexuale. Dar atat. Sex si atat nimic mai mult. Mi-a spus ca nu a iubit niciodata cu adevarat o fata, desi a avut si relatii traditionale, normale, si simte că cu mine ar vrea sa aibă mai mult pentru ca il atrag si in alt fel, nu doar pentru sex. Si ar vrea sa renunte la toate celalalte fete pentru a avea o relatie stabila, deoarece sexul cu prea multe partenere il epuizeaza si cateodata nu mai simte placere atat de intens. Insă niciunul dintre noi nu intelege de ce nu are erectie cand este cu mine. Sau daca are, nu la capacitate maxima. Desi imi zice ca ma vrea foarte mult si ca in mod normal nu s-ar mai fi vazut cu o fata daca dupa prima incercare nu avea erectie, dar nu vrea sa renunte la mine. Sunt singura fata cu care i se intampla sa nu aiba erectie, sau daca are sa fie foarte slaba incat sa nu putem avea un contact sexual. Precizez ca fumează, bea alcool in mod obisnuit, de fiecare data cand ne-am vazut(de 3 ori am incercat) si am vrut sa facem sex, el era sub influenta alcoolului, chiar el zicea ca era foarte baut in acel moment. Desi eu stiu ca atunci cand bei erectia ar trebui sa fie mai puternica, la el este paradoxal. laughing Ar mai fi si faptul ca noi am incercat de fiecare data sa o facem in masina si din lipsa de spatiu nu am putut avea un preludiu frumos. Chestia care ma ingrijoreaza este ca el nu a mai patit asta cu alte fete, niciodata. Am vorbit deschis cu el si l-am întrebat dacă e din cauza ca nu il atrag din punct de vedere sexual si a spus ca in niciun caz, din contra il atrag foarte mult, fata de celalalte fete, si nu stie ce se intampla cu el. A zis ca poate e din cauza ca ma place prea mult si ma vrea atat de mult. Suntem amandoi suparati pentru ca nu reusim sa ducem la bun sfarsit actul sexual si este foarte frustrant, mai ales pentru mine, pentru ca o iau personal. Nu stiu cat de sincer este el cu mine dar eu chiar mi-am dat silinta sa il excit, asa cum am stiut eu, dar ma gandesc ca partenerele lui au mai multa experienta, el fiind al doilea baiat cu care as avea relatii intime. Deci nu am experienta mai deloc. laughing Cu fostul meu prieten, insa, nu am întâmpinat astfel de probleme niciodata! Ce parere aveti? Sunt eu de vina sau fac eu ceva gresit? Sau este din cauza ca el este epuizat de "energie" deoarece are foarte multe fete cu care se culca. Totusi intrebarea e de ce cu mine nu este la fel? Este din cauza emotiilor? Poate simte ceva pentru mine si de aceea îi apare acest blocaj. Sau poate nu stiu eu sa il excit. Chiar nu inteleg. Vi s-a intamplat chestii de genul? Sau stiti cazuri de genul? Care ar fi cauzele mai exact? Voi ce ati face in locul meu? Vreau sfaturi, pareri, orice. Multumesc anticipat! ????

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a obisnuit sa iasa cu fete pe care le considera carpe, cu care sa isi satisfaca toate fanteziile, cu care sa fie egoist.
Pe tine te percepe diferit, nu poate sa te supuna la tot ce ii trece prin cap; nu are fantezii cu tine, sau nu poate sa le puna in aplicare, fiind gagica lui "buna". Am patit si eu asta, in trecut.
Cat despre pompozitatea aia cu "vrea sa fie doar cu mine, a zis ca sunt speciala"... Fii serioasa. In cel mai bun caz, va fi cuminte pana se plictiseste de tine, apoi se reapuca de iesit cu fete doar pentru sex.
In cel mai rau caz, doar te abureste ca s-a oprit din curvit, si se culca in continuare cu multe fete, asta fiind si o cauza a libidoului scazut, dupa ce si-a descarcat deja pistolul cu altele.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Desi eu stiu ca atunci cand bei erectia ar trebui sa fie mai puternica.
Știi greșit. Alcoolul este dezinhibant în cantitate mică. După aceea provoacă depresie și scăderea potenței.

| relian a răspuns:

Care ar fi cauzele mai exact? Principala cauza este ca ala minte,e si prost pe deasuprpa.
Daca ala a facut sex cu care, eu is popa laughing ori ma fac popa. Daca iese cu fete, doara iese, de iesi cu cineva aia nu inseamna neaparat si sex.
Nu exista asa ceva, faci sex cu o femeie, apoi a dpua zi a 9a zi nu ti se mai scoala la alta laughing ne lasi.Deci minte, minte prost, tea gasit pe tine naiva, tu cum spui ai experienta zero, plus banui cati place de el si normal ca il crezi.

Cu oricare fata ar fi la fel s-ar intampla, asta daca ar incerca sa faca sex.
Is 2 cauze pentru care nu poate
1-Este f emotionat, deja e terminat numa cat te vede, dar s a te mai vada si dezbracata, deci cauza psihica
2- Nu i se scoala ca are ceva probleme de natura anatomica.

Sex nu a facut niciodata,am curaj sa pun pariu pe ce vrei tu pe ce vrea el laughing
Nu ai spus cati ani are,de cat timp bea asa intruna,de regula daca esti betiv,asta pe termen lung tio culca laughing
Tu ai scris mult dar nimic concret,adica cati ani,bea zilnic,si nmais tiu eu ce alte amanunte.

Singura chestie clara ce ai ziso este ca nu i se scoala,ori erectia e ste f slaba.
Conteaza cati ani are,de cati ani e betiv laughing,banui ca inceput sa bea de tanar,de cand a descoperit ca nu are erectie si cea zis beau sa ma amarasc si mai mult.

Solutii sunt, rezolvare este sinca f simpla si la indemana oricui, doar ca trebuie sa vrea si el.

Este epuzita de f multe fete laughing aia e ca nici nu stie cei aia, doara se lauda tie ca freaca scanduri, femei sigur nu.
Cauta pe altul, nu ai c e face cu unu genu asta ce minte de rusine ori mai stiu eu ce motive.

| VoidEternal a răspuns:

"Si ar vrea sa renunte la toate celalalte fete pentru a avea o relatie stabila, deoarece sexul cu prea multe partenere il epuizeaza si cateodata nu mai simte placere atat de intens"

*Facepalm*

Daca chiar te iubește o să facă niște eforturi reale pentru tine, adică fără discuție trebuie să renunțe la celelalte "partenere", sa o lase mai moale cu băutura și țigările și să-ți ofere un cadru potrivit, nu în mașină, inghesuit și pe graba, wtf...

Have some self respect girl, meriti mai mult ca femeie în general.

Și dacă mă întrebi pe mine meriti mai mult decât tipul ăsta, in particular, care nici macar nu e treaz când e cu tine și nici măcar nu are bunul simț să renunțe la celelalte. Chiar nu poți găsi pe cineva mai bun?

| SabinaaRoibu explică (pentru VoidEternal):

Ai dreptate. Unde putem discuta mai multe? Nu pot sa iti las mesaj aici din cauza statutului de utilizator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece până acum el obișnuia să gândească cu capul de jos.
La tine e altceva, nu mai e doar dorință sexuală, i s-au activat și sentimentele și capul de sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi foarte naiv din partea ta sa crezi ca esti singura cu care i se intampla si ca se intampla pentru ca tu esti speciala.

| SabinaaRoibu explică (pentru anonim_4396):

Atunci? Care este motivul? Sunt deschisa la orice punct de vedere. Multumesc pentru raspuns!

| Hammurabi a răspuns (pentru SabinaaRoibu):

Am să-ți spun un lucru și știu că n-o să-ți placă.
Tipul fabulează în multe privințe.
Ceea ce se întâmplă e din cauză că el e inhibat. Am citit atent tot ce ai scris și eu sunt convins că el nu se culcă deloc cu "foarte multe fete".
Minte ca să-și ascundă stângăcia pentru că nu are deloc experiență sexuală, iar asta îl stresează greu. (să nu-i spui lui asta laughing )
Îți dau un sfat. Renunță să mai ai tu inițiativă și lasă-l pe el.
Lasă să se desfășoare totul, doar cum vrea el. Nu mai arăta tu că ești interesată.
Și nu mai încercați chestia asta în mașină (e alt factor de stres) ci într-un loc sigur și liniștit. (acasă la unul dintre voi).

| Hammurabi a răspuns (pentru SabinaaRoibu):

Să-mi zici și mie dacă a avut efect și a mers. laughing

| SabinaaRoibu explică (pentru Hammurabi):

Asa o sa fac. Poate ai dreptate. Multumesc enorm

| relian a răspuns (pentru Hammurabi):

laughing asta am zis si eu, daca ala a facut in viata lui sex macar odata, eu ma duc la manastire.