| Catalina_7679 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 ani si 2 luni... El nu mai este virgin insa eu da. Si am hotarat sa imi incep viata sexuala cu el, insa imi este frica sa nu fac ceva gresit, ce ma sfatuitzi?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce fătălau. 2 ani şi nu a marcat încă...trist

| EuCuTine a răspuns:

Lasa te condusa de val

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un amanunt foarte important, respectiv ce varsta ai. Parerea mea este sa astepti pana pe la 18 ani. Daca nu ai implinit inca 15 ani te sfatuiesc sa nu o faci, daca nu vrei sa-l bagi in puscarie. Codul penal, art. 198, pedepseste, cu inchisoare intre 3 ani si 10 ani, actul sexual cu un minor sub 15 ani, chiar daca a fost liber consimtit de acesta. Nu-ti mai amintesc si de alte posibile consecinte, o sa ti le spuna ceilalti respondenti. Ai mare grija, mai intotdeauna graba strica treaba. Numai bine!

| Alinaga a răspuns:

Cel mai important este sa fi tu cea care vrea si simte asta nu sa ti spuna el si sa stii ca momentul respectiv nu ti l stabilesti dinainte cev de genu:"gata maine fac sex!"
nu asa sau cel putin la mine totul a venit de la sine pentru ca (apropo si eu aveam tot 2 ani cu el)asa am simtit il iubeam si il iubesc si ne am imbratista sarutat su dupa...ne am incalzit si mai departe cred ca ti dai seama te pup si succes dar depinde si ce varsta ai si ce fel de parinti si mai ales daca esti sigura ca il iubesti si te iubeste

| LobyCreW a răspuns:

Esti prea mica pentru a face sex... trebuie sa ai minim 17 18 ani sa fi pregatita...

| GwenS a răspuns:

Depinde ce varsta ai... daca ai peste 18(inclusiv) poti sa sacrifici ce ai mai de pret insa daca nu. te sfatuiesc sa nu o faci.vei regreta enorm.nu renunta la ceva ce nu vei recapata.sad

| purenerve a răspuns:

Doar sa stai linistita relaxata sa o faceti cu rabdare nu direct al penetrare sa nu va grabiti sa fiti ft excitati aman2 mai ales tu sa ai incredere in el sa-i spui sa fie tandru cu tine nai de ce sa-ti fie frica osati palca ft ft mult!

| Alina_7937 a răspuns:

Nu ai ce sa faci gresit, mai ales daca el are mai multa experienta. El va sti ce sa faca in asa fel incat sa va simtiti bine amandoi. Nu te mai gandi atat ca poate vei face ceva gresit. Chiar daca nu suna prea frumos, nu e chiar asa de greu sa saruti pe cineva, sa-ti plimbi mainile peste tot si sa stai dedesubt si...