| pantofipantofi a întrebat:

Sunt foarte abatuta, din cauza faptului ca nu pot fi cu baiatul pe care il iubesc, am ajuns sa plang in fiecare seara, la un moment dat mi-am propus sa il uit, dar cum sa il uit cand el ma suna mereu si ma invita in oras, de fiecare data il refuz, si sufar enorm, ma doare foarte rau, eu in prezent am o relatie cu altcineva, parintii mei il plac si nu ar concepe vreodata sa ma despart de acest baiat, sufar ingrozitor, voi stiti vreun ceai vreo solutie pentru a il uita? ca desi nu l-am mai vazut de 3 luni cand ma suna incep sa tremur, deci nu l-am uitat, s-a intamplat asa deoarece intr-o perioada el imi spunea ca e obosit si ca nu are chef de nimic si am crezut ca nu mai vrea sa iesim

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand daca suferi dupa acest baiat ar fi bine sa incepi o relatie cu el, parintii tai nu au voie sa decida cu cine trebuie sa fii tu pe viitor tu le explici din start ca termini cu actualul si iesi cu baiatul de care iti place vor sau nu tu faci ce e mai bine pentru tine.

| gigiro a răspuns:

Cred ca parintii tai,iti vor raul nu binele.Ce-ar fi sa " te imbolnavesti ", poate te duc la psiholog, si invata ca nu poti sa te joci cu sentimentele oamenilor.

| SpecialGirl a răspuns:

Esti cu baiatul acela doar pentru ca il plac parinti? Tu nu simti nimic pentru el? Sfatul meu este sa vb cu ei.sa le spui ca nu poti fi fericita alaturi de baiatul actual. Daca iti vor binele vor intelege... Poate ti-a spus ca e obosit si ca nu are chef de nimic pentru ca a incercat si el sa te uite dar si-a dat seama ca nu va putea!

| Bloodlines a răspuns:

Dar pe baiatul cu care esti acum il iubesti macar? Sau esti doar cu el fiindca parintii tai il plac? straight face Tu trebuie sa decizi cu cine vrei sa fi si daca il iubesti pe acel baiat de ce nu esti cu el? Cine te opreste sa fi cu el? Parintii tai? Pai spune-le, fai sa inteleaga ca pe el il iubesti cel mai mult si ca tu trebuie sa decizi cu cine vrei sa fi. Gandeste-te cum se simte el cand tu il tot refuzi, si baiatul cu care esti acum, ma gadesc ca te iubeste thinking Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu parintii tai si daca nu sunt de acord, asta e! straight face Nu prea stiu ce alte sfaturi sa-ti dau...