| Sara2 a întrebat:

Sunt foarte nefericita in dragoste, acum in august s-au facut 3 ani de cand incerc sa il uit, si nu reusesc, orice as face si orice activitati as avea gandul numai la el, am incercat sa il inlocuiesc cu altcineva dar nu reusesc, mereu fac comparatii ca el nu era asa el nu facea asa, cum l-as putea uita definitiv? sa nu credeti ca este obsesie deoarece am incercat si chiar imi doresc sa il uit deoarece relatia cu el nu are nici un viitor el are pe altcineva de vreo 2 ani sad, e cu o fata pe care o iubeste

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Off,imi pare rau pentru tine, dar o persoana pe care o iubim cu greu reusim sa o uitam. Uneori este imposibil de uitat, ci doar invatam sa traim fara ea.
Nu putem sa stergem o persoana din inima oricat de mult ne-am dori.O parte din inima noastra o va pastra acolo intr-un coltisor.La un moment, durerea nu va mai fi la fel de puternica si vom reusi sa fim mai bine.
Incearca sa fi puternica, si sa tii capul sus.Asa este in viata, niciodata nu va fi cum vom dori noi.
Este greu, stiu cum este, dar tot ce trebuie sa faci este sa te resemnezi si sa o iei usor usor mai departe.
Incearca sa te ridici, sa te scuturi de durere si de lacrimi si sa mergi mai departe.Cu ajutorul si vointa ta, sunt sigura ca vei reusi.
Pastreaza amintirile frumoase si rasfoieste-le din cand in cand.
Fi optimista.Trebuie sa te gandesti ca ai o viata inainte si ca trebuie sa fi tare.
Ai incredere in tine, vei vedea ca vei reusi.
Capul sus si nu uita ca oricat de mult am fi raniti, trebuie sa mergem inainte, nu inapoi.
Ai grija de tinehappy

| h3r a răspuns:

Te cred, te chinui de mult timp...nu zic să te gândești că poate vei găsi pe cineva care n-o să te lase așa, ci doar să te gândești la tine, până când să stai așa? Cum poți iubi atât pe cineva, când el deja e cu alta de atâta timp... greu, nu? Dar nu imposibil, din păcate.
Eu zic să accepți cu adevărat că nu se poate, că el nu mai știe nimic, nu mai însemni nimic pentru el...nu mai rămâne în trecut, lasă-l pe el să plece de tot, omoară orice amintire cu el!
Distrează-te, ar trebui să te schimbi, să ieși, să fii alta...cu totul alta!

| sensualus a răspuns:

Era asa de bunut incat nu-l poti uita? atunci de ce l-ai lasat?

| simpluone a răspuns:

Nu incerca sa fortezi uitarea sau sa-l inlocuiesti. Timpul va avea grija de asta.

| lauraroxi a răspuns:

Incerca sa faci ceva ce iti place si faci cu drag! El stie ca suferi de atata timp pentru el?