| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte "self-conscious" de felul cum arată zona mea intimă, am labiile mici mai mari decât cele mari și asta ma afectează destul de mult. Prietenul meu vrea sa-mi facă sex oral și nu pot sa-l las pentru ca mi-e rusine de felul cum arată si mi-e frica c-o sa i se para urâta si ca nu arată okay.
Va rog sa nu râdeți, aveți ceva păreri sau sfaturi?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca-i pasa cuiva cum arata mai ales ca nu exista vreun standard despre cum sa arate, n-am auzit niciiodata un baiat sa zica „ mama ce păsărică urâtă avea aia", îți faci griji total inutil

| MarianWLF a răspuns:

Stai linistita, fiecare are constructia lui si nu ai ce sa faci decat sa accepti, personal, am intalnit, nu m-a deranjat deloc, singurul lucru care ar putea deranja acolo jos, e lipsa igienei, in rest, e ok nu conteaza.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, sunt si anomalii la unele fete, dar se pot indeparta, printr-o operatie estetica.
Daca nu vrei operatie estetica, atunci invata-te sa te accepti asa cum esti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Labiile mici in cazul in care sunt foarte bine dezvoltate si din acest motiv proeminente si permanent iesite in evidenta/''relief'' printre labiile mari, reprezinta o particularitate de care NU trebuie sa te rusinezi. Fiindca labiile mici si clitorisul sunt mai voluminoase si numarul senzorilor care controleaza excitabilitatea si sensibilitatea este mult mai mare comparativ cu alte ''pasarici'' si din acest motiv si nivelul/intensitatea libidoului este mult mai mare in cazul femeilor care se confrunta cu aceasta asa zisa ''problema'' de imagine a zonei vulvare. Cel mai probabil niciun baiat/barbat NU va fi deranjat de acest aspect al ''pasaricii'' in momentul in care ajunge cu capul intre picioarele tale. In concluzie NU trebuie sa ai motive de ingrijorare. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da: te așezi pe spate, desfaci picioarele, închizi ochii și începi să gemi de plăcere. Lasă tâmpeniile și romgleza - labiile mici proeminenete sunt extrem de sexy!

| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să îți faci griji și nici să îți fie rușine.
Prietenul tău nu va fi deranjat de zona ta intimă.

| cristimihailov a răspuns:

Da-i sa linga. Nu ai cum sa o schimbi.

| Plato a răspuns:

Cred ca e irelevant, cu atat mai mult pentru prietenul tau. Cel putin asa ar trebui sa fie, eu nu vad cum ar putea fi un impediment.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Self-conscious? tu stii ce inseamna?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Da, l-a folosit gresit, dar am inteles ce a vrut sa zica.

| bbobo22 a răspuns:

Cel mai important ar fi sa nu-ti creezi singura probleme pe care nu le ai. Nu ai nici un handicap. Eu as spune ca esti doar un pic mai deosebita. Din cate stiu femeile care au labiile mici mai mari, se excita mult mai usor si se pot bucura de mai multa placere. Prin urmare ar trebui sa te simti norocoasa happy
Daca prietenul tau te place asa cum esti inseamna ca nu ai nici cea mai mica problema. Lasa-l sa te iubeasca asa cum esti si astfel vei depasi acest complex pe care ti l-ai creat singura.

| Jeonghyeo a răspuns:

II bagi integrala si scoti cu Lagrange sau Cauchy-Schwarz