| Kariman a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si imi place de o fata din clasa si cred ca si ea ma place pentru ca ma alinta si cand e foarte fericita ma mai imbratiseaza. Nu stiu ce sa fac sa o intreb daca vrea sa fie iubita mea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce nu stii ce sa faci?
Fata iti semne clare ca te simpatizeaza,de ce eziti?
Ea, probabil, asteapta sa faci tu primul pas!
Asa ca, cere-i cateva minute in particular, priveste-o in ochi si spune-i ca ti-e foarte draga si ai fi fericit daca ar accepta sa devina prietena ta!
Nu fi timid, toti am trecut prin asta!
Bafta!

6 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Cand scapati de la ore, mergi impreuna cu ea pana acasa si vorbiti despre asta. Si da. Ai putea sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine. E mai bine sa fii direct.winking

| Kariman explică (pentru MiruD):

Problema e ca amandoi nu suntem din oras de unde invatam ci din localitati diferite.

| MiruD a răspuns (pentru Kariman):

Atunci va puteti intalni intr-un week-end. Sau intr-o pauza.
Si stii vorba aia? "Bate fierul cat e cald" tongue

| darriya a răspuns:

Asa din prima? nu, de ce nu-i iei maine o floare si, isi da ea singura seama, fara sa-i mai spui tu ca o placi, esti in" limba"laughing

| Kariman explică:

Va multumesc pentru raspunsuri

| AmaliaAnda a răspuns:

Buna, poti sa o inviti in oras, asa o sa comunicati, faceti schimb de numere, incepi sa ii mai trimiti mesaje, iar in acest fel va veti apropia din ce in ce mai mult, in functie de comportamentul ei vei sti cand sa o intrebi daca vrea sa fie iubita ta. Bafta!