| andreiuuutza a întrebat:

Buna TPUhappyAm o mica problema si nu prea stiu ce sa fac.Sa incep cu inceputul.In vacanta de paste am inceput o...relatie cu un tip, nu a fost ceva prea important, cel putin pentru mine. Tipul e din alt liceu decat mine.Totul a mers bine pana cand a inceput sa vina la intalniri cu un prieten bun de-al lui, care era cu mine in liceu si pana atunci nu ne cunoscusem personal.Problema e ca a inceput sa-mi placa de prietenul iubitului meu. Cu acel baiat, cu toate ca ne cunosteam, nu vorbeam decat cand eram si cu iubitul meu(foarte mult, despre foarte multe chestii, chiar parea ca suntem prieteni de cand lumea), asa, cand ne intalneam, nici macar nu ne salutam.Eu il mai urmaream cu privirea prin liceu... dar nu am facut nimic special care sa-i dea de inteles ca il plac. Dupa cateva saptamani, din cauza unor probleme, m-am despartit de iubitul meu, dar am ramas prieteni, eu fiind cea care a rupt relatia si cea care nu a fost prea afectata de decizia luata, el, cu inima un pic franta si chiar daca au trecut cateva saptamani bune de cand ne-am despartit, e inca singur si imi spune uneori ca inca mai tine la mine.Acum cateva zile, un prieten comun de-al meu si al fostului meu iubit mi-a zis ceva de genul ca a auzit de la fostul meu iubit ca vreau sa stau cu respectivul prieten al lui.Am ramas putin uimita, pentru ca nimeni nu stia ca mie imi place tipul ala, si o prietena mi-a spus sa nu-l iau in seama, ca se tine de glume, ca a zis acel lucru doar in gluma. Dar a mai facut asta si altor fete, si in cazul lor stia sigur de la o anume persoana ca tipei ii place sau nu tipul cu care face el gluma, deci si la mine stia si tind sa cred ca fostul meu iubit chiar crede ca sunt indragostita de prietenul lui, ceea ce, absurd, e si adevarat.Nu stiu ce sa fac, pana acum am facut fata glumei(care mi-o repeta acel prieten cu fiecare ocezie)cu zambetul pe buze, am luat-o ca atare, ca o gluma. Dar acum nu stiu ce sa fac. Sa-l intreb pe acel prieten de unde i-a venit ideea asta, sau sa-l intreb pe fostul meu iubit daca chiar crede asta si ce l-a facut sa creada asta, ori sa o iau in continuare ca pe o gluma si sa vad cum reactioneaza prietenul lui la faptul ca il plac? Si pe de-alta parte, e prietenul fostului iubit, care inca mai tine la mine, si chiar daca ar iesi ceva, ar fi o lipsa de bun simt din partea mea sa fiu cu el.Help!

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Intradevar ar fi cam aiurea sa incepi o relatie cu prietenul lui. Daca nu il placi foarte mult pe prietenul fostului tau iubithee heemai bine renunti la amandoi, acorda-ti o perioada de ragaz in care sa observi si alti baieti si sa incerci sanu te mai gandesti la niici unul dintre cei doi, vezi daca functioneaza.BAFTA MULTA!

3 răspunsuri:
| Lullabies a răspuns:

Continua sa o iei ca pe o gluma. Daca iti place foarte foarte mult tipul ala, nu renunta.

| StEluTa_3250 a răspuns:

Daaaa.problema,parerea mea e ca ar trebui, sa lasi vorba asta sa ramina ca o gluma.deoarece daca il intrebi pe fostul tau el va intelege ca e chiar adevarat si va incepe sa faca alte glume pe seama ta si asta nu va aduce la nimic bun. Si nu ar fi bine sa esi cu prietenul fostului tau, cred ca AR TREBUI SA UITI DE AMBII SI SA NU TE MAI INTERESEZI DE DINSII.ESTI MINUNATA SI MERITI TOT CE E MAI BUN, BAFTA

| TaviSMURD a răspuns:

Asta-i telenovela jur... tu erai cu unu dar il iubeai pe celalalt iar cand te-ai despartit a aflat prietenu ca tu erai de fapt cu altu care era prieten cu... mdap asta -i scenariu pentru telenovela de la anul de pe Acasa jur sa se desunfle rotile de la salvare