| Pinkandblack a întrebat:

Suntem impreuna de 5 luni si cam de i saptamana am inceput sa ne cam departam, cand iam zis el a zis ca,, Nu crezi ca e timpul sa incercam ceva nou?! ", nu ma simt pregatita dar el zice ca asta ne va apropia, si sa nu fac asta pentru el, sa fac asta pentru relatia noastra, ideea e ca el e foarte schimbator si asta ma face sa nu am incredere in el, pentru el m-am maturizat foarte mult, am schimbat tot la mine! I-am intr-o saptamana am avansat de la petting la oral, iar acum el vrea mai mult, dar eu nu ma simt in stare! Va rog frumos ajutati-ma nu stiu ce sa fac! ( va rog fara jigniri, multumesc )

Răspuns Câştigător
| stefaniaforever a răspuns:

Asta mi-a spus și mie fostul iubit înainte de despărțire. Uite,relația dacă e sa meargă și dacă sunteți făcuți unul pentru altul o sa tina indiferent de acel "ceva nou". Acest pas este unul extrem de important în viața unei fete și trebuie gândit cu cap, ca unde nu-i cap, vai de picioare. Nu te lăsa influențată de vorbele lui, mai ales ca chiar tu ai spus ca e schimbător. Vrei sa iti pierzi virginitatea și sa ramai fără niciun sprijin apoi? Tu poți da faci ce vrei, dar eu te-as sfătui sa nu îi faci pe plac. Poftim, deja v-ati depărtat! Crezi ca sexul este motivul? Nu! E doar o "vrajeala". Ai grija ce faci. O zi buna!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa ai incredere in tine,nu in el.
El e un santajist sentimental de prima mana si simti bine ceea ce simti,v-ati indepartat si vrea mai mult doar ca sa se asigure ca a luat tot ce mai era de luat de la tine. Apoi,va trece la alta si la alta si la alta.
Nici sa nu-ti treaca prin minte sa mai accepti.
Pentru ca el se grabeste grozav,te-a vazut ca tii la el,ca esti indragostita si te manipuleaza cum doreste.
In orice cuplu de indragostiti,exista apropiere fizica si e normal,o imbratisare,un sarut,mai multe,la un moment dat petting usor,apoi ceva mai serios,toate gradate,in timp,incet incet,fara sa violeze sensibilitaea si sentimentele nici unuia din cei doi.
La tine,baiatul asta a navalit ca un taur in magazinul de portelanuri si calca tot in picioare,te violeaza psihic si tu nu intelegi.
Nu-i accepta persuasiunile,nu faci nimic pentru relatia voastra,devii doar victima unui snapan sentimental.
Oricat ai tine la el,lucrurile intre voi,din punctul lui de vedere,se rezuma doar la sex, relatia cu tine este pentru el, calea cea mai usoara pentru satisfacerea curiozitatilor si dorintelor lui sexuale.
Opune-i rezistenta si sa ai incredere in mintea si judecata ta.
Nu-ti poti inchipui ce e capabil sa spuna un baiat unei fete, in speranta ca ea ii va ceda.
Tu ai cedat destul, ajunge.Nu e nevoie sa devii victima nimanui.
Nu mai accepta nimic, si asa, i-ai permis foarte multe pentru un timp atat de scurt.

| ignore a răspuns:

Eu cred ca asa cum tu faci atatea lucruri pentru el si ai schimbat atatea la tine.Ar trebui sa schimbe si el pentru tine.Nu face ce zice el daca tu nu simti el o sa fie fercit dar tu nu.PLus k e posibil doar asta sa vrea de la tine dupa sa va distanti si mai mult si sa iti zica"cred ca numai ne potrivim ".Din punctul meu de vedere ai 2 variante ori te desparti de el acum pentru ca mai tarziu ai suferi si mai tare ori ii spui ca asa cum tu te-ai schimbat sa se schimbe si el si sa nu te mai preseze.NU TE LASA MANIPULATA.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna! Nu am inteles un lucru, si te rog să nu te superi pe mine că intreb, ce intelege el prin ceva nou, la ce se referă, la sex oral? Mă poti ajuta cu răspunsul? Sau vrea sex in 3? Mersi mult pentru răspuns

| neutrino a răspuns:

Chiar si dupa ce ii vei face tot tacamul, el tot va mai dori ceva nou, asa ca va pleca.

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu spun sa mai astepti, sunteti doar de 5 luni impreuna. Ti se pare o relatie de lunga durata?, ca mie nu mi se pare. In plus, e clar ca vrea sa o faci pentru el, este foarte nerabdator, cum sa " avansezi"intr-o saptamana de la petting la oral? Eu zic ca o relatie de 5 luni, trebuie sa fie doar la stagiul de prieteni, nu iubiti. La 5 luni, cuvantul iubit/a este ceva prea mult, daca stii cum zic. Daca dupa atata timp spune ca vrea ceva nou, ce va spune dupa 3 ani? Deci din punctul meu de vedere, acest baiat nu vrea decat sa profite de tine, este foarte evident ca nu vrea o relatie stabila si de durata. Si inca ceva, asa cum tu ne-ai rugat sa nu folosim jigniri la adresa ta, asa te rog si eu sa nu te superi pentru raspunsul pe care ti l-am dat. Stiu ca nu iti cade prea bine, dar eu zic ca asta este realitatea si trebuie sa o accepti. Multa bafta!

| ionescuandrada2000 a răspuns:

Multi baieti stau cu fetele doar ca sa faca sex gratis plus ca ai zis ca este schimbator deci.....nu ti-as recomanda!

| Amerilyse a răspuns:

Nu o face pentru el, o faci cand esti tu pregatita pentru asta. Daca el chiar tine la tine o sa inteleaga. Cel putin pentru mine, sexul nu este o componenta foarte importanta, care ar putea sa ajute la evoluarea unei relatii.
Spune-i ca nu esti pregatita, asa iti poate si demonstra de ce sta cu tine, nu de alta, dar sunt si multi baieti care stau cu o fata doar pentru sex, si daca ai zis si tu ca e destul de schimbator...
Este dicizia ta, daca nu te simti pregatita, nu o face. happy
Daca nu te-am ajutat, scuze ^.^