| anonim_4396 a întrebat:

Toti ma tradeaza. ramin de unu singur. beau si sufar.la moment sunt gata.asa de mult am baut. ce pot face ca s trec peste tot? ce? si dragostea merge rau sad ce se intimpla? sadsadsad

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa te lasi de baut.Cred ca si dragostea iti merge rau tot din cauza asta si nu invers! Dupa ce lasi bautura poti incepe o alta viata! Pana atunci... te afunzi tot mai rau si te va ocoli toata lumea! Daca nu poti singur, cere ajutor de specialitate.Nu este o rusine.Trebuie numai sa constientizezi viciul si sa vrei sa scapi de el!

| cristi202 a răspuns:

Bautura e doar o amagire. Iti da senzatia de bine doar. Insa reintoarcerea la realitate poate fi crunta. Infrunta realitatea. Gaseste solutii, cauta ce poti face ca sa iesi din situatia in care te afli. Adesea, in momentele de criza noi uitam ca Dumnezeu ne-a inzestrat cu o minte care ne poate ajuta sa iesim din criza. Lasa bautura si gindeste la ce poti face. Si, iti zic ce mi-a zis mie un prieten cindva, cind, dupa trei ani de boala si suferinta, m-a m intilnit cu el: "Nu descuraja, dupa nori mai vine si Soarele pe strada ta" Poate ar fi bine daca ai intelege ca e doar o perioada in viata ta cind ti-e mai greu, Insa Soarele va rasari si pe strada ta cindva!

| devilll a răspuns:

Nu esti singur pe aici stai linistit
muzica iti poate fii si un prieten bun eu asa fac

| Cretaker a răspuns:

Cheers, dear mate.

http://www.rainymood.com

| EusicutineegalNOI a răspuns:

Bautura nu e un remediu. Ok, te inteleg, pe moment uiti si te simti bine dar gandeste-te ca dupa poti sa devii dependent. Capul sus ca pe pamantul asta mai exista fete. Esti tanar, frumos deci ai toate sansele sa iti gasesti alta care sa te merite. Toti te tradeaza pentru ca sunt si oameni de nimic pe lumea asta. Pacat ca ai dat tocmai peste astfel de persoane dar nu da satisfactie. Capul sus si incepe o noua viata!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem in aceeasi starelaughing, hai sa bem impreunabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragule poate treci printr"o perioada mai dificila incearca sa nu mai bei.happy uite daca vrei sa vorbim. satsy dau mai multe sfaturi intra pe id asta: teiubescspoiler vb pe ala daca vrei mai multe sfaturi...am avut multi prieteni asa...oh go on

| sanda_5697 a răspuns:

Nu suferi din dragoste ca nu se merita.incearca,sa te intaresti singur.