| RAY a întrebat:

Trebuie sa ai luberfiant cand folosesti perzevativul?
care sunt cele mai bune? imi recomandati

11 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Depinde cat de incordata si e speriata e domnisoara, de obicei lubrefiantele durex sunt f bune eu de alea folosex

| trixiiie a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De ce, nu ești în stare s-o faci să se ude?
Nasol momentul.
:p

| LaLaura a răspuns:

Depinde cat de lubrefiata e fata, dar in general e bine venit un mic ajutor.
Te sfatuiesc sa folosesti un lubrefiant pe baza de apa ( pe baza de ulei, s-ar putea sa o iriti, pe fata), eu una folosesc de la durex, e foarte bun, si are mai multe sortimente ( cu senzatii de caldura, racoare).

| Emilian65 a răspuns:

Cand folosesti prezervativ este bine sa folosesti si lubrifiant, pentru o penetrare mai usoara.

| Lawliet14 a răspuns:

Mergi la fetite, prietene? laughing Parca voiai o prietena adevarata pe aici, acum cateva zile. Ce s-a schimbat?

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Vream eu asa ceva? nu-mi amintesc sincer, eu am sus ca am vb cu 2 tipe atat alea nu sunt de pe TPU, faza cu mersul in viitor acuma n-am timp

| NoName0x0 a răspuns:

Lubrifiant pentru ce? happy Unde vrei sa dai cu el? laughing)

| trixiiie a răspuns:

Prezervativele sunt lubrifiate. Plus că fata se udă și ea în timpul preludiului.
Cu cât de descurci mai bine, cu atât o să fie mai umedă.
Huehue.

| Phini a răspuns:

Cum a zis si trixiiie, daca o exciti bine si te mai joci cu poftele ei, nu o sa iti mai trebuiasca lubrifiant, dar daca vrei unu, ia de la durex.
Incearca preludiul, ii mai fain, plus ca devin mai in largul lor, dupa laughing
Succes!

| Lycan a răspuns:

Saliva e cea mai buna

| ImNutellingYou a răspuns:

Lubrifiantele se folosesc în general când faci sex neprotejat, când faci cu prezervativ care desigur e lubrifiat dinainte, dacă faci prostia să-l mai și dai cu lubrifiant se poate sparge când te aștepți mai puțin.