| BeautifulAngelOana a întrebat:

Ua TPU! Eu si iubitul meu, ne certam din orice prostie! De exemplu azi mi-a fost rau si am stat acasa si m-a intrebat daca nu pot sa cobor la 12 pana in fata blocului si i-am spus frumos ca nu ma simt bine si sa nu se supere,dar nu pot sa cobor! Normal ca si asta e motiv de cearta! Ne spunem absolut tot! Ieri,i-am spus ca un coleg e tot timpu dupa mine si a inceput sa zica ca nu stiu ce ii face si ca mie imi place de el! Nici eu nu sunt sfanta si eu ma supar din prostii,de ex fosta lui iubita ma injura pe facebook si m-am suparat si nu i-am raspuns la telefon! Vreau sa fac sa fie bine, sa nu ne mai certam! Cum pot face sa ne intelegem bine si sa nu ne mai certam? Multumesc anticipat!:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este bine ca va spuneti totul, dar mai trebuie si sa va intelegeti, sa mai lasati de la voi, sa-l mai puneti pe celalalt pe primul loc. Daca tu te-ai simtit rau, de ce nu a putut el sa se urce pana la tine? Sau numai tu trebuie sa faci un pas catre el, ca el ii "de neam" sau are trei bilute? Este o dovada enorma de cat de mult tine la tine. straight face

| BeautifulAngelOana explică (pentru Zenithf):

Da eu sunt la bunica mea si ea nu stie de el si nu vreau sa iasa scandal, ca el o vrut sa urce da i-am explicat frumos ca nu vreau sa existe discurii si buni sa o influenteze pe mami chiar daca ai mei sunt de acord cu el. Multumesc

| DNSK a răspuns:

Mai bine lasati "relatiile stabile si de durata" si pune-ti mana si va jucati. de varsta care o ai tu, nu mai dai veci de ea.

| Oana92 a răspuns:

O sa va treaca atunci cand o sa va maturizati...

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asta nu e o relatie, e o copilarie-unde fiecare crede ca celalalt este jucaria lui.

| BeautifulAngelOana explică (pentru Danut_Popa_1961):

La 16 ani respectiv 19 nu cred ca avem impresia ca suntem jucarii!

| reihiuke a răspuns:

Voi cati ani aveti? Deci, relatia voastra nu o sa mearga. Asta e egoism foarte subtil. El zice ca te iubeste, dar daca te-ar iubi, te-ar intelege. O iubire adevarata nu poate exista in astfel de conditii. Acolo mereu lasi de la tine si incerci sa te pui in locul celuilalt. De cate ori s-a pus el in locul tau? Daca o puteti face, nu o sa va mai certati aproape deloc. Poate ca asa e el. Dar explica-i ce ti-am spus. E absurd sa te certi din astfel de nimicuri. Poate fi doar o atractie pasionala si atat, nicidecum iubire. El nu poate sta fara tine si cand sufera putin ca nu te vede, sare cu gura pe tine, iar atunci tu trebuie sa te prezinti langa el. Dar repet, asta nu e iubire; e departe de a fi.

| BeautifulAngelOana explică (pentru reihiuke):

Parerea ta... mmultumesc

| Apocaliptic a răspuns:

Nu mai gasiti motiv de cearta...
Daca vrei ca tu sa incetezi cearta foloseste "proverbul": "desteptul cedeaza primul". Prefate ca stii ca este vina ta si gata. Pe urma ia-l cu dulcegarii si se termina cearta.

| BeautifulAngelOana explică (pentru Apocaliptic):

Ii zic toata ziua dulcegarii! Da crede-ma ca ne certam si pentru ca paharu sta pe masa nu pe bufet. Multumes de ajutor

| Daiadaia a răspuns:

Din propria experienta, la 16 ani consideri ca esti destul de matura incat poti avea o relatie serioasa dar sa stii ca e foarte, foarte greu sa poti avea o relatie serioasa, eu de exemplu sunt cu sotul meu inca de la 14 ani si la noi au fost sute si mii de discutii dar el fiind mai mare avea rabdare sa imi explice ce am gresit si eu am avut rabdare sa ii explic ce a gresit el. Trebuie sa fi atenta la detalii si spune-i mereu ce te deranjeaza. Dupa ceva timp de relatie o sa observati ca certurile devin doar contraziceri nesemnificative si nu o sa va mai afecteze.