| Brackonly a întrebat:

Una ma numesc Daniela si am 16 ani, mama mea se afla peste hotare de ceva timp si tot auzea de la prieteni, in adresa mea vorbe ca cica nu as fi virgina, si m-a trimis la ginecolog sa vada daca se adevereste, si am plecat la ginecolog si naspa e ca mi-a zis ca nu sunt virgina, dar cum poate sa fie asa daca eu relatii inca nu am avut nici nu stiu ce si cum sta treaba in toata asta, de la medic am luat o foaie unde scria ca sunt virgina dar am achitat numai ca sa nu am probleme cu mama de fapt merg pe 17 ani, spre 18 vreau sa incep viata sexuala si cam rau ar suna ca viitorului iubit sa ii zic ca sunt virgina dar de aici sa ma duc in eroare la fel cum o spus ginecologul ca nu sunt virgina, nici nu stiu ce sa fac si cum, si nici situatia asta nu stiu cum sa o explic mamei, ma puteti ajuta va rog?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident esti troll!

Ai 16 ani, dar mergi pe 17 spre 18?
Hai ca ne-a ajuns cu minciunile!

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stii sa citesti. Ca sa te lamuresti, citeste-mi raspunsurile anterioare.winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Bravo, tocmai ce ai confirmat ca esti troll!

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Violleta2022):

Esti ipocrita. big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Esti prost happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciodata si nicaieri in lume, nici un medic ginecolog NU este in stare/NU poate sa determine starea de virginitate a unei femei. VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica este doar o notiune imateriala si INVIZIBILA, astfel ca existenta sau lipsa starii de virginitate nu poate fi atinsa voit/intentionat sau accidental. Rezulta ca absolut NIMENI in afara fetei/femeii nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII ei. Starea si notiunea de virginitate dispare/se pierde in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real/adevarat al unui baiat/barbat. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca din mai multe/diverse motive, astfel ca aparitia/producerea deflorarii poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"am 16 ani, de fapt merg pe 17, spre 18" rolling on the floor)
Of of, e greu viața ăsta.

| 6Anonim9 a răspuns (pentru anonim_4396):

A sperificat destul de clar, dupa virgula, ca DUPA 18 VREA SA ISI INCEAPA VIATA SEXUALA, nu ca s-ar apropia de varsta respectiva. Fii mai atent, n-are rost sa faci pe desteptul aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 6Anonim9):

Dacă nu te-ai prins la ce m-am referit, nu mai comenta. Fata se crede deja la 18 ani ca doar ce e 16 și ce e 18, o aruncatura de băț.

| 6Anonim9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti absurd. Daca se credea la 18 si-ar fi inceput viata sexuala. Intrebarea spune altceva.

| NUSHNUSHNUSH1231 a răspuns:

Ginecologul nu are cum sa isi deie seama daca esti virgina sau nu, poate vedea daca himenul este alterat sau nu, poate ai facu ceva miscare mai ciudata in timp ce mergeai/alergai si s-a alterat himenul, mama ta e disperata, vrea sa te tina virgina?! In generatiile astea deja e normal sa-ti incepi viata sexuala la 16-17 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Medeea18Medu a răspuns:

Da e normal si eu vreau sa imi pierd virginitatea am 18 si mama nu are cum sa afle.Nu lasa pe nimeni sa iti spuna ce sa faci cu viata ta. In zile de acum nici o fata nu mai asteapta pana la casatorir ca sa isi piarda virginitatea cum ne indeamna popi maica mia asta imi zice dar eu nu o bag in seama si am sa imi pierd virginitatea cu prietenul meu cand vreau. Eu o sa ii zic mamei mele dar tu nu ti-ai pierdut virginitatea cand ai vrut. Baieti asta vor de la noi si trebuie sa îi satisfacem cumva ca mai apoi sa ne casatorim, sunt alte vremuri acum totul s-a schimbat si e fain sa iti traiesti viata asa cum vrei.