| fumsipraf a întrebat:

Una tpu.peroana de care imi place m-a atins usor pe umar iar eu la randul meu am facut la fel. chiar imi doream sa fac acest lucru doar ca nu am vrut sa ma grabesc si nu am vrit sa interpretez gresit gestul facut de el dar am observat ca ma atinge destul de des.cand imi vorbeste se apropie foarte mult de mine iar eu ma uit in ochii lui cand ii spun ceva sau cand ascult ce imi zice.cum ar putea interpreta gesturile facute de mine? dar cele facute de el? sunt confuza nici nu stiu ce sa mai cred. uneori ne privim ca si cand ar urma ceva mai mult decat o privire dar doar atat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca faci o confuzie intre propriile sentimente si realitate. Iti doresti atat de mult sa se intample anumite lucruri incat intrepretezi totul in concordanta cu fanteziile tale.

Ce trebuie sa faci e simplu. Bine, simplu de zis... Iti iei inima in dinti, te duci la persoana respectiva si ii marturisesti sentimentele pe care i le porti. Indiferent de ce se va intampla va fi mult mai sanatos decat fanteziile pe care ti le creezi asteptand.

| Laura927 a răspuns:

Nu trebuie sa interpretezi nimic greșit, voi va placeti si atâta tot!
Daca faci asa scena pentru o atingere, dapai un sărut a?

| stark47 a răspuns:

Sa inteleg ca raspunsul anterior nu ti-a convenit?

| fumsipraf explică (pentru stark47):

Ba da doar ca sunt prea putine pareri si nu imi pot da seama adoca fiecare interpreteaza altfel

| AndreeaIII a răspuns:

Eu cred ca el si-a dat seama ca simti ceva pentru el. Si nu cred ca are cum sa interpreteze gresit aceste gesturi....adica uneori si numai din priviri iti poti da seama de multe lucruri. Incearca sa vorbesti cu despre lucruri mai serioase si din ce ai spus ori te place ori te condidera o prietena f buna, dar mai degraba prima varianta. Risca si vezi ce iasa. Bafta:-)