| Deutsuuu a întrebat:

Va rog` am nevoie de sfaturi. Sunt cu un baiat de 1 luna si prietena mea cea mai buna mereu a este alaturi de mine cand ma intalnesc cu el, si mi se pare ca-i acorda prea multa atentie fac glume ciudate si uneori am impresia ca sunt in plus si mereu ii zic ei pe drum spre casa ca nu-i corect ca eu sa stau sa vorbesc singura timp ce ei rad si glumesc. Mi se pare ca s-a racit de la un timp nu mai vine sa ma tina-n brate, eu trebuie sa merg sa-l pup elnu vine, si nu inteleg nu ma mai vrea, nu-i place de mine, e timid, la inceput imi placea sa fac eu primul pas acummi se pare ca nu are sens daca el e distant

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Mergi fara prietena ta. poate doar incearca sa faca o impresie buna la prietena ta. nu o mai lua cu tine si sa vezi cum totul revine l normal.

| TeIubesccc a răspuns:

Nu o mai lua pe prietena ta cu tine! Crede`ma, stiu ce zic. Si eu am trecut prin acelasi lucru. oarecum. Mergi singura sa te intalnesti cu el. Nu "te mai baza" pe prietenele tale. oh go on

| rox13yy a răspuns:

Pai de ce dumnezeu o iei pe aia cu tine? daca vezi ca ea face asa, de ce nu mergi singura? o crezi prietena? mai gandeste-te... poate ca nu e asa cum o crezi
Eu am trecut prin aceeasi situatie acum vreo 4 ani in urma,aveam o buna prietena dar facea la fel ca a ta,deoarece ea era un gen mai bagareata sh mereu cand aveam un prieten ea era prezenta sh ea era in centru atentiei, desi imi era prietena sh imi era greu sa renunt la ea dar cand aveam intalniri sau alte lucruri preferam sa nu ii sp sh sa fiu doar eu cu prietenul meu, deoarece daca ii spuneam in fata ca nu imi place s-ar fi sup... sper ca te-am ajutat

| secsilicioasa a răspuns:

Mai cred ca s-a saturat de tine. Daca tot iti place sa faci tu primul pas, atunci fa-l si acum si da-i papucii daca vezi ca lucrurile nu se imbunatatesc.Si cat despre prietena ta incearca sa nu o mai iei cu tine ca sa vezi cum se poarta cu tine in absenta ei.Desi cred ca o iei si pe ea cu tine pe post de alibi in fata parintilor tai.nu?laughing Daca iti era prietena intelegea ca aveti nevoie sa ramaneti singuri si mergea si se plimba singura.un timp

| lunarwolf a răspuns:

Okay,și care e întrebarea?
De unde să știm noi cum să te ajutăm, dacă nu ne spui concret ce vrei de la viețile noastre?

| Deutsuuu explică:

Pfff cred ca incearca sa se razbune pe mine pentru ca mereu prietenii ei ma placeau pe mine si pe ia o paraseau... acum banuiesc ca este geloasa ca am prieten desi suntem ca 2 surori mereu sta al mine eu la ea si stie ca sunt geloasa ei nu i se pare iesit din comun ca ei rad si glumesc.Mereu o iau cu mine fiindca suntem nedespartite si nu am de ce sa am ascund de parinti desii ei momentan nu stiu de acest baiat pentru ca nu am considerat ca este ceva serios.Nu o cred in stare sa ma faca sa sufar ea stiind de acte ori m-am consumat pentru diferiti indivizi.

| Deutsuuu explică:

Ma indoiesc ca i-ar placea de ea pentru ca la inceput ieseam in 4 eu ea actual meu prieten si un amic de-al nostru comun si prietenul meu filtra mai mult cu mine cu ea facea glume si ei doi am vorbit si pana la urma m-a intrebat el ...Cred ca este si timid dar doar cu mine sa fie timid? de ce?

| alin_9439 a răspuns:

Pai eu tias zice sa cel mai sigur e sa ii spui in fata daca te mai yubeste sau nu daca va ezita inseamna ca place pe altcineva daca daca incepe sa iti spuna dc il intrebi asta inseamna ca alt cineva ia atras atenti dar el nu vrea sa iti zica sa nu te raneasca sau pentru nu vr sa renute nici la tine dar vrea sa fie si cu ea :d sper ca team ajutata. Daca se poate FUNAbig grin
Bafta

| Ioanna1Kukie a răspuns:

Chiar nu trebuie sa te mai duci cu ea.straight face! Asa mi s`a intamplat si mie! Nu te mai bazaa.straight face Mergi fara prietena ta si vezi daca intreaba de ea! si daca intreaba zii si tu : da ' ce iti place de ea?! m`ai uitat ce`ai!? si daca nu raspunde! fa primul pas si da`i verdestraight face