| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat!
Eu sunt indragostita de un baiat de 18 ani, cam de 9 luni numai ca nu am putut sa-i arat/spun pentru ca nu ma cuoaste.De la toamna merg la acelasi liceu cu el.Pana acum nu a fost nici o problema,(adica eram increzatoare,aproape fiecare baiat se indragosteste de mine,el de ce nu)insa de cateva zile a intervenit o problema(fata) care cica e cu el,au poze pe faceook, cutare...(ei au mai fost impreuna si s-au despartit, iar acum sunt iar)
Nu ma intereseaza deloc ca are iubita, oricum eu sunt mai frumoasa decat ea de 1000 de ori.El este zodia berbec daca are vreo importanta.
Intrebarea mea este cum ii fac sa se desparta?(adica el sa se indragosteasca de mine)
Vreau un sfat bun, stiu ca suna a ipocrizie dar nu ma intereseaza deloc.
Multumesc.

11 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Nu ai urmarit destule telenovele...

| neutrino a răspuns:

Ipocrizia se pare ca este ceva natural pentru tine, iar frumusetea nu are nicio legatura cu inteligenta ta, care se pare ca este total straina de capsorul tau.

| Dariusuu a răspuns:

Degeaba crezi că eşti mai frumoasă de 100 de ori dacă el vede la ea 100 de lucruri frumoase, înţelegi ce zic?

Dacă tot îţi pasă de el atunci dă-i pace scumpo.

Te pup.

| Danysan a răspuns:

De ce esti rautacioasa sa-i desparti poate ei se iubesc te-ai gandit-vezi ca poate intr-o zi o sa se intoarca roata ai grija. Succesx.-Ps Chiar nu ai gasilt alt baiat sa te indragostesti numai un ucare avea prietena -bai nene ce ai mai zici ca esti si frumoasa -asta da de gandit...

| NuMaContrazice a răspuns:

Poti sa fii tu mai frumoasa, daca el e indragostit de ea nu o sa o lase pentru tine. Poate ca se v-a juca putin cu tine, dar doar cat sa te fu ta. Nimic mai multwinking!

| LineGuide a răspuns:

Nu incerca sa-i desparti prin distanta, ci daca vrei ceva serios, fa-l sa se desparta de ea pentru tine. Totusi nu incerca ceva cu totul vizibil pentru ca poti sa pici prost. Ar fi bine sa astepti prima cearta dintre ei si atunci sa apari tu.
Mult noroc!

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,in primul rand, cu aceasta atitudine, nu vei rezolva nimic.Nu esti foarte modesta, poti fi si de un milion de ori mai frumoasa decat acea fata, asta nu reprezinta neaparat o regula, ca baiatul respectiv sa nu o placa.Nu vreau sa te fac sa iti pierzi speranta, pentru ca speranta moare ultima, insa daca tu spui ca toti baietii se indragostesc de tine, nu inseamna neaparat ca si acesta trebuie sa o faca.Cu atat mai putin daca are poze pe facebook cu acea fata, cu care a mai avut o relatie inainte.Cei doi probabil inca mai au sentimente unul pentru celalalt, si eu consider ca nu vei rezolva nimic daca vei dori sa le distrugi relatia. Poate te vei alege cu un imens sentiment de ura din partea baiatului pe care tu zici ca il placi. Apropo, zodia nu are niciun rol in intrebarea ta, cu atat mai putin in toata aceasta poveste.Totul se invarte in jurul personalitatilor voastre, sentimentelor lui si faptului ca va potriviti sau nu. Daca tu spui ca acel baiat nu te cunoaste, eu zic ca ar trebui sa mai astepti, pentru ca nu poti fi sigura de ce va fi in viitor.Deocamdata axeaza-te asupra invatatului,probabil esti in primul an de liceu nu? Oricum,chiar daca nu ai fi,comunica cu alti baieti, de la tine din clasa, de la tine din oras, din liceu, daca acel baiat nu te place acest lucru nu reprezinta the end.Pa-pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Fulbaster a răspuns:

Nu e bine ceea ce faci, si chiar si asa daca se desparte de ea nu sunt suta la suta sigur ca se va da la tine.

| Ąℓзאą a răspuns:

Iubita nu e o salutie sa ai desparti mai bine usor usor iti faci curaj si incerci sa te dai pe langa el sau ar mai fii o varianta sa vb cu el si sa incerci sa vb cu el si sa ai spui k il placi :*