| Allex7 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema. Sunt impreuna cu iubita mea de 7 luni o relatie foarte frumoasa. Singurul lucru este ca m-a mintit cu ceva mi-a spus ca este virgina iar cand am ajuns sa facem sex am simtit ca nu mai este dar ea sustinea ca este de ce m-a mintit? o iubesc enorm si ea ma iubeste a facut atatea pentru mine si eu pentru ea. Nustiu ce sa mai cred ori a fortat-o cineva ori a fost influentata. Ce ar trebui sa fac o iubesc nu vreau sa-i spun ca vezi tu nu erai virgina, daca are un trecut tragic nu vreau sa-i mai aduc aminte eu nu stiu ce sa fac si imi sta intrebarea asta in minte uneori. Ma puteti ajuta? Multumesc

9 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Trebuie sa ii spui ce crezi.
Intreab-o(intr-un mod cat mai dragut) daca este sau nu virgina. Daca te iubeste, nu are nimic sa-ti ascunda!

| DeeaMarry a răspuns:

Cel mai bine e sa o intrebi ce s-a intamplat. Va fi mult mai tragic pentru ea daca apar probleme din cauza asta!
Fa in asa fel incat sa nu se simta jignita, sa nu ii dai impresia ca nu ai incredere in ea.
Si aminteste-ti un lucru: doar comunicand se pot rezolva problemele intr-un cuplu!

| Allex7 explică (pentru DeeaMarry):

O sa incerc sa trec peste sa pot sa uit

| BeAmazing a răspuns:

Daca va iubiti, atunci nu lasa asta sa va desparta... Eu in locul tau nu as vrea sa ii rascolesc amintirile daca a patit ceva in trecut pe baza ca ii virgina sau nu! Iubiti-va in continuare si va doresc multa fericire!

| Allex7 explică (pentru BeAmazing):

Mai ajutat enorm, asa ma gandesc si tin cont ca, copilaria ei nu a fost prea buna (parintii ei despartiti a suferit mult) si daca a influentat-o cineva sau a fost obligata.

| RaLuCa23 a răspuns:

De ce crezi ca nu mai era virgina?! Pentru ca nu era "stramta"tipic virginelor?! Poi daca o fata esti virgina nu trebuie neaparat si fie "cusuta jos", ar putea fi mai "larguta". Sau pentru ca nu a sangerat?! Ar putea sangera din a doua sau a treia incercare! Fiind mai larguta i se poate rupe himenu la al doilea contact sexual, si in unele cazuri foarte rare i se poate rupe himenu dupa mai multe contacte sexuale! Sper ca ti'am putut fi de ajutor! Si mai bine discuta cu ea problema asta, nu trage tu concluzii pripite si acuza fata degeaba!

| Allex7 explică (pentru RaLuCa23):

Asa este, dar daca a fost influentata sau obligata si nu poate sa mi spuna

| RaLuCa23 a răspuns (pentru Allex7):

Este prietena ta, nu cred ca ar trebui sa aiba secrete fata de tine! Discuta frumos cu ea, sigur te va intelege, fii si tu tandru si pune-i frumos intrebarea!

| Crisstttina a răspuns:

Eu am patit aceeasi chestie cu iubitul meu. cu toate ca nu o facusem cu nimeni inainte. nici un picur de sange nimic,, si mi-a spus ca nu am fost virgina oh go on