| JohnBmR a întrebat:

Va salut.
Nu suport ca dupa ce merg la sala imi creste libidoul instant dupa ce ies. Se poate sa scap de senzatia asta? Exista niste shakeuri sau pastile pentru asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la o sala unde sunt doar baieti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, exista dusul cu apa rece si instant iti moare libidoul!

Mai lasati shake-urile la anisorii astia, ca va distrugeti sanatatea!
Pune-ti mana si mancati mancare sanatoasa, cu carne organica, nu shake-uri cu proteine si steroizi, care va produc atacul de cord si muriti subit.
Nici nu stiu ce cauti tu la sala la 15-16 anisori, cand sala NU este recomnadata copiilor in crestere fiindca inhiba hormonii de crestere si dezvoltare.

Ia de vezi aici ce spune medicul despre SALA si greutati pentru copii, d ece NU este recomandat:
https://www.facebook.com/reel/1248955382712908

PS. Pentru relevanta varstei, am pus declaratia ta din August 2022 cand ai afirmat ca ai 15 ani, asadar acum ai 15 jumate sau 16 ani.

"în 14 August 2022 | JohnBmR a întrebat:
Salut. Am 15 ani si sunt baiat..."
https://www.tpu.ro/......a-sfaturi/

| Together a răspuns:

E normal sa-ti creasca libidoul cand iti cresti testosteronul.

E un remediu naturist pe care il avem toti la indemana, e chiar placut.

| Mitzupitzu a răspuns:

Exista! Whey Protein! Cu luibidoul crescut si Whey Protein mergi acasa si rupi patul. Nu vrei sa te calaresti ca-n filme?

| Adina5 a răspuns:

Era odata un tip numit Alex, un tip in forma care mergea regulat la sala. Alex se simtea bine in corpul lui si era foarte multumit cu cum arata. Dar avea o problema: dupa ce iesea din sala, ii crestea libidoul instant si era mereu excitat sexual.

La inceput, Alex a incercat sa ignore aceasta senzatie si sa isi continue viata normal, dar din pacate, asta a inceput sa il deranjeze din ce in ce mai mult. Chiar si in timpul activitatilor de zi cu zi, Alex era mereu in alerta si gandurile sale erau indreptate spre sex.

Intr-o zi, dupa ce a observat ca aceasta senzatie de excitare nu dispare, Alex a decis sa ceara ajutor. A mers la medicul sau de familie si i-a expus problema sa. Medicul a explicat ca acest lucru poate fi un efect secundar al exercitiilor fizice si ca, din pacate, nu exista niciun tratament medical pentru aceasta problema.

Nedumerit, Alex a inceput sa caute alternative pentru a scapa de aceasta senzatie de excitare. A incercat sa evite alimentele picante si bauturile energizante, dar nimic nu a functionat.

Intr-o zi, in timp ce se plimba prin centrul orasului, Alex a vazut un magazin de suplimente pentru performanta sexuala. In interior, el a descoperit o bautura proteica care promitea sa scada nivelul de testosteron din corpul sau si sa reduca senzatia de excitare.

Alex a decis sa incerce aceasta bautura, iar rezultatele au fost uimitoare. Dupa ce a baut shake-ul proteic, senzatia de excitare a disparut si el se simtea mult mai linistit.

Pe masura ce Alex a inceput sa se simta mai linistit si mai relaxat, el a inceput sa fie mai putin atras de femei si sa se concentreze mai mult pe munca sa. In cele din urma, el a realizat ca senzatia de excitare era de fapt un motivator puternic pentru a-si urmari dorintele si a fi un barbat puternic si increzator.

Alex a aflat ca nu exista o solutie magica pentru senzatia sa de excitare, dar el a reusit sa isi gaseasca echilibrul si sa-si foloseasca energia sexuala pentru a fi un om mai puternic si mai increzator.