| Masochistul12 a întrebat:

Vi se pare normal sa vorbeasca si cu altii baieti? simt o oarecare gelozie cand stiu ca face asta, desi stiu ca e cu mine mereu...e ceva normal sa fiu gelos pentru asta? sau e problema la increderea mea de sine?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Omule, facebook-ul și telefonul sunt lucrurile ei personale, n-ai niciun drept să i le ceri.
Cât despre "si asa te va insela daca voreste cu altii.", o fată sau femeie n-o să înșele niciodată dacă tu ești capabil s-o faci să stea lângă tine. Cel mult, îți va spune că vrea să vă despărțiți și atunci clar că a găsit pe altcineva mai bun. (deci e tot vina ta). În acel moment tot ce poți să faci e să râzi și să-i urezi baftă. Relațiile nu durează pe veci, iar cele care durează până la moarte o fac pentru că la 40 de ani, nimeni nu-și mai complică viața cu un divorț, decât dacă este absolut necesar.
Rutina va apărea oricum, iar dacă tu îți faci treaba bine, cu orice persoană de sex masculin al vorbi, tot la tine se va întoarce. Las-o să experimenteze și să-și dea seama că tu ești cel mai bun pentru ea.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din experienta isi apun ca nu are rost sa stai cu cineva daca nu ai incredere in accea persoana

| LoveSleep a răspuns:

E ceva normal, dar nu ar trebui.
Ideea e că dacă are chef să plece, o va face indiferent dacă tu ești gelos și te rogi în fiecare seară să n-o facă, sau nu.
Stai calm și nu te implica prea mult.

| Masochistul12 explică (pentru LoveSleep):

Stiu asta, nu da semne de plecarelaughing e mereu langa mine, toata zua ma suna, tot timpul iesim,suntem aproape tot timpul impreuna,stiu mereu ce face si unde e, nu pentru ca o intreb eu ci ea imi zice,de asta am multa incredere in ea,problema e la mine, stiu ca nu trebuie sa fiu gelos,are si ea libertatea ei si nu se poate izola de toata lume, adica cum zici tu, daca e sa plece, pleaca oricum, o sa incep sa am mai mult incredere in mine, mersi mult de raspuns!

| ywar a răspuns:

Pai daca ai boala pe aia pe care-i abordeaza ia-ti un box metalic si "pac la rasboiu". happy

| kyliejenner a răspuns:

Ai o problema cu tine insuti.

Trebuie sa realizezi ca nu esti singurul baiat pe care il cunoaste. Da, e prietena ta si te iubeste, sunteti intr-o relatie, dar e normal sa aiba amici si baieti si fete.

| MidnightR a răspuns:

Dap,ai probleme cu increderea.Ar fi cea mai mare tampenie sa o constrangi sa nu mai vorbeasca cu alti baieti.
Vorbeste cu ea si rezolva problema.

| WgStefan a răspuns:

Nu, nu mi se pare normal, atata timp cat nu sunt colegi de clasa sau neamuri, nu mi se pare normal sa vorbeasca cu alti baieti, asta inseamna ca nu ii eti de ajuns, si asa te va insela daca voreste cu altii. Interzii asta sa vezi ce fel reactioneaza.

| WgStefan a răspuns:

Inca ceva, stii cu cine si ce vorbeste? Ai parola de la conturile ei, ai acces la telefonul ei? Spune-i odata sa iti dea telefonul si uita-te la mesaje, daca are sa iti ascunda ceva, va refuza sa ti-l dea, si la fel si cu facebook-ul, cand esti cu ea, daca nu vrea sa iti dea parola macar sa te uiti la mesaje, si atunci vei observa daca ce vorbeste cu altii va duce la inselat. Crede-ma, am trecut prin asta! Daca iti ascunde ceva, va rade prima data cand ii vei cere telefonul, un ras din ala, pervers, iar apoi se va enerva, ceva de genu" nu iti dau telefonul, ce vrei sa vezi in el?" Apropo, cati ani aveti?

| Masochistul12 explică (pentru WgStefan):

Nu sunt chiar asa gelos si posesiv, sincer nu ma intereseaza cu cine vorbeste, ma enerveaza faptul sa vorbeste cu altii, dar daca e sa plece, eu castig laughing)asa ca nu mai imi bat capul laughing

| WgStefan a răspuns (pentru Masochistul12):

Nu te enerveaza cu cine vorbeste dar te enerveaza ca vorbeste, deci indiferent cu cine vorbeste pe tine te enerveaza. Asta pentru ca esti gelos. happy Fa cum ti-am spus. Fa-i un control si atat.

| LoveSleep a răspuns (pentru WgStefan):

Omule, facebook-ul și telefonul sunt lucrurile ei personale, n-ai niciun drept să i le ceri.
Cât despre "si asa te va insela daca voreste cu altii.", o fată sau femeie n-o să înșele niciodată dacă tu ești capabil s-o faci să stea lângă tine. Cel mult, îți va spune că vrea să vă despărțiți și atunci clar că a găsit pe altcineva mai bun. (deci e tot vina ta). În acel moment tot ce poți să faci e să râzi și să-i urezi baftă. Relațiile nu durează pe veci, iar cele care durează până la moarte o fac pentru că la 40 de ani, nimeni nu-și mai complică viața cu un divorț, decât dacă este absolut necesar.
Rutina va apărea oricum, iar dacă tu îți faci treaba bine, cu orice persoană de sex masculin al vorbi, tot la tine se va întoarce. Las-o să experimenteze și să-și dea seama că tu ești cel mai bun pentru ea.

| User657483 a răspuns:

Este posibil sa fii putin neîncrezător in tine si in ea, de altfel. E normal ca fii putin gelos, asta arata ca iti pasa de ea. Eu zic sa ai o discuție deschisa cu ea pe tema asta si sa Rezolvați aceste probleme.