| Somewhere a întrebat:

Virgina sau Nu...Eu am 21 de ani sunt din buc si acum 10 luni am cunoscut o copila de 15 ani. M-a mintit un timp ca e virgina. Vorbind cu cumnata ei intr-o zi s-a scapat si mi-a povestit ca a facut o greseala acum 1 an cu un tip si ca facut sex cu el.Ne-am certat si suntem despartiti de ceva timp. Ea ma suna si imi cere sa o iert.Sunt putin indragostit de copila dar stiu din experienta celor dinainte ei ca primul nu se uita.Ramane cel mai important baiat."In prima iubire femeia iubeste barbatul in celelalte doar sentimentul de a fi indragostita" spune un proverb chinez.Pana acum nu m-am culcat cu ea pentru ca am retineri...ma simt ca si cum as fi in plus. Ea spune multe si de toate.Increderea mea e cam la pamant.Am nevoie de pareri atat de la fete cat si de la baieti

Răspuns Câştigător
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

@ Elianna. Te contrazic putin, nu te supara.
Dar orice barbat isi doreste sa fie primul din viata EIU, iar orice femeie isi doreste sa fie ultima din viata LUI. Deci...

Nu te supara... sad

27 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ce te bagi in seama cu dita mai mucoasa cautati o femeie de randul tau sa aiba de la 18 in sus nu fii pedofil fii om. bafta la gasirea unei fete pe placul tau

| Crisu a răspuns:

Daca totsi s'ar simti in plus unde crezi ca ar ajunge lumea asta? Si asa o zice proverbul dar nu e chiar asa.Adevarat,nu'l uiti niciodata, dar. asta nu inseamna ca nu o sa iubesti la fel, sau chiar mai mult.Si asta inseamna ca pe ala cu care o sa se casatoreasca nu o sa'l iubeasca? Daca tii la ea fii cu eawinking

| Flav a răspuns:

Poate ca primul ramanea in cap femeii acum cativa ani, cand dragostea mai insemna ceva, acum nici nu mai au habar cu cine au facut-o.
Potoleste-te amice, spala-te putin cu apa rece si revino-ti. A intretinut relatii sexuale cu prietenul ei, pe care la momentul respectiv poate-l iubea, tu nu aveai treaba cu viata ei, de ce te macini asa tare? Cum ar fi sa se comporte si ea asa la toate relatiile pe care le-ai tu in trecut? Inteleg ca doreai sa fii primul, sa fii ''the one and the only'', dar nu cred ca din cauza acestui lucru merita sa renunti la ea.
Acum vrei sa-ti zic si partea cea hazlie? Daca proverbul chinezesc spune ca prima iubire nu se uita, eu-ti spun alta si mai tare: daca femeia nu mai e virgina, cu siguranta iti va spune: ''iubitule, dar esti al 2-lea!''. Iati-o pe asta! Fii multumit cu ceea ce ai, obisnuieste-te ca nu mai e virgina, treci peste, sa nu-ti para rau mai tarziu. Si nu mai cauta acul in caruta cu fan. Adica virgine.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa fi atent cand iti propui sa faci sex cu o minora! Asta unu la mana! Doi la mana, si ce daca nu este virgina, poate ca prima experienta a considerat ca a fost o greseala si nu vrea sa o mai repete curand! Tu la 21 de ani esti la prima femeie? De ce ceri mai mult decat poti tu da? Fiecare, intr-o relatie vine cu un trecut! Asa cum ziceau fetele de la Spice Girls "If you want my future, forget my past! Dar tu. nu, vrei sa iei un crin in care sa fi tu primul, ca sa fi sigur ca te iubeste si n-o sa te uite conform proverbului chinez mentionat de tine! Eh...Ai ratat ocazia!

| TąNyą a răspuns:

Nu e neapărat adevărat proverbul acela " in prima iubire bla bla. " dacă a fost viol pentru prima dată, chiar prima dată crezi că e îndrăgostită de el? chestia asta nu e adevărată.

FantaSZy.

| foxi a răspuns:

Nu avea prejudecati! Virgine acum.nu prea mai gasesti decat la gradinita!

| Paula007 a răspuns:

De ce o judeci tu pe ea? ca a facut sex cu altcineva sau ca nu ti-a spus? sau ca are doar 15 ani si e prea mica sa fi facut ambele de mai sus? happy

nu mai e cum era cand aveai tu 15 ani.nu ti-ai dat seama?

ma uit zilnic in jurul meu si ce scot unii copii pe gura ma sperie mai mult decat prejudecatile batranilor.

ea a gresit, asta este clar. dar e greseala ei, si tu nu ai dreptul decat sa te superi pentru ca te-a mintit.restul, scuza-ma, dar nu e problema ta.

de ce este ok ca un barbat sa aiba cat mai multe femei, si sa fie laudat pentru asta, iar o femeie cu 1 barbat +1 la activ este considerata curva? nu ar fi corect ca barbatii si femeile sa inceapa o relatie pe picior de egalitate?

atunci, daca tu ti doresti o virgina, sa ti pui pofta in cui atata timp cat nici tu nu esti usa de Biserica?

supara-te pe ea ca e mincinoasa, nu te impaca cu ea ca e mica, dar nu o uri pentru o greseala care o apasa.nu ai dreptul tongue

| irina20 a răspuns:

Poate te-a mintit crezand ca asta ar schimba parerea ta despre ea.Si ce mare lucru daca nu esti tu primul? Varsta ei e cam micuta, dar daca o iubesti si o vrei inapoi, vorbeste cu ea. Daca si-a cerut iertare inseamna ca tine la tine.Increderea vine cu timpul.
Bafta!

| BlackHorse a răspuns:

Pai stii cum ii... toata lumea trebuie iertata, plus ca mai e un lucru. Ii explici ca daca mai minte odata s-a terminat. Trebuie sa fie sinceritate intr-o relatie. Si indiferent de ce ar vrea ea... parerea mea e ca este prea mica pentru lucruri avansate. Sa fii cu ea intr-o relatie specifica varstei. Si eu sunt mai mare decat prietena mea cu 2 ani. Normal fetelor le place cu un baiat mai mare, deci esti un punct in plus. Bafta si daca mai e ceva, revino si mai vedem

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

In zilele noastre nu se mai face prima data din dragoste, ci din curiozitate sau impuls. oh go on Asta spune tot. A fost o greseala de COPILA, cum spui si tu.
Poate tu vei fi ceva mai mult decat ce a fost primul.
Pup. Orice om merita a2a sansa.

| soricica a răspuns:

Asa este. In viata uneii fete primul baiat [cel cu care se culca] va ramane tot timpul in inima ei.
Parerea mea e sa ii mai dai o sansa, sa vezi ce o duce mintea. Poate chiar ii pare rau de ce a facut atunci si te iubestebatting eyelashes
Bye:*

| rosto a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa il uiti pe niciunul cu care ai facut sex. Ca mai sunt cate unele care nu le mai stiu numarul, asta este altceva. Oricum, nu este adevarat ca o fata iubeste doar un baiat toata viata si anume acela cu care s-a culcat prima data. Crede-ma ca eu am iubit/iubesc pe cineva si nu este primul ca sa zic asa. Ea a gresit ca te-a mintit, dar pana la urma, cine nu greseste. Pe de alta parte este adevarat ca esti un pic cam mare pentru ea, dar daca tu tii la ea si ea la tine, nu vad unde ar fi problema.

| Cronki a răspuns:

Daca ai s'o respingi in continuare ("pentru ca te simti in plus"), fata poate epuiza toate resursele de ati spune ca simte ceva pentru tine si iti poate intoarce spatele. Mai mult, chiar poate prinde ura. Dupa ce ai s'o pierzi, iti vei da seama ca o iubesti, si ca n-ai fost doar "putin indragostit". Orgoliul nu'ti ajuta la nimic. Ea a gresit, e doar o copila! Dar tu, tu esti atat de perfect?!

| myha a răspuns:

Nu sunt de acord cu citatul chinezesc.
Dureaza ceva pana iti gasesti iubirea. Sentimentul de iubire nu il ai la toti.

| bellaisa a răspuns:

Nu intotdeauna primul conteaza, daca a facut`o din curiozitate fi sigur ca nu il iubeste, sau ca nu a simtit ceva pentru el.ai putea sa uitati si sa incepeti o noua pagina in viata voastra.la 14 ani multa minte nu a avutwinkingtongue sincer toate mai mintim asa tongue, deci nu e singura tongue

| Laminin a răspuns:

Hei!
Poate e adevarat, dar daca iti cere iertare, iart-o! Ii pare au pentru asta. Tu trebuie sa o ajuti sa treaca peste asta. Daca ai fi tu in cazul ei, nu ti-ai dori sa fi iertat? Ajut-o sa uite. Daca te iubeste, il va uita pe fostul. Sfatul meu este sa o ierti happy. Nimeni nu e perfect.
Gbu :]

| danaalexa a răspuns:

Poate are nevoie de iertare... poate chiar regreta si trebuie ajutata sa treaca peste... dar poate ca nu merita, alte fete se pastreza si merita mai mult decat una care a facut-o. se pare ca toate cuvele au viitor

| lollipop92_5210 a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa. Nu ai de unde sa stii ce simte cu adevarat pentru tine daca nu o lasi sa iti arate. Da-i timp si ai rabdare cu ea. Nu e neaparat o regula ca primul barbat din viata unei femei(din punct de vedere intim ma refer) e singurul pe care il poate iubi vreodata. Daca treburile merg bine intre voi poti ajunge mai important decat oricare altul. Femeile au nevoie de iubire, afectiune si rabdare. Daca ai prejudicii nu rezolvi nimic. Las-o sa iti arate ce simte pentru tine si atunci vei vedea si tu daca merita sa ai incredere in ea si sa continuati relatia sau nu.
Bafta!happy

| Dy3nutzza a răspuns:

Este foarte adevarat ca la unele fete (femei) primul baiat nu se uita. Adica in sensul ca toata viata il vei tine minte dar nu inseamna neaparat ca il vei iubi cel mai mult pe acel si nu vei putea iubi si alti baieti. Parerea mea este ca daca sunteti de atata timp impreuna si daca ai incredere cat de cat in ea ar trebui sa-i mai dai o sansa deoarece dupa atat timp este imposibil sa nu fie si ceva sentimente la mijloc.Si in plus daca ea se tine dupa tine si a facut o greseala in trecut nu cred ca nu mai merita o a doua sansa. Eu sunt fata si ti-am dat doar un sfat prietenesc daca te-a suparat ceva da-mi mesaj pe privat. Sper ca te-am ajutat.

| maryutza_2205 a răspuns:

Pai... ce sa zic s-a intamplat acum un an, nsht ce sa zic daca ramane sau nu, acum depinde de fata,

daca ea te suna si iti cere sa o ierti, cred ca tine la tine ca d alt fel nu te mai suna d atata ori, iarto, nu o lasa asta

ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aloo, are 15 ani tipa, el are 21... e cineva acasa?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna daca ea iti cere sa o ierti iarto ajut-o si fa-o sa treaca peste problema asta dupa puteti face sex pana ii rupi pzd in ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai un pic ca nu ma prind, are 15, un an in urma a facut prima data sex, pai nu e c-am devreme? nu pare serioasa, sorry sad In inima unei femei intra nu primul si nici ultimul barbat, intra doar cel iubit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,
In primul rand sunt tare curioasa cum de tu la 21 de ani esti indragostit de o copila de 15 ani, si nu iti dai seama ca nu e normal ca tu la varsta ta sa suferi pentru o tipa de 15 ani...
In fine, asta e treaba ta.
2. Gandeste-te ca e minora, iar daca intretii relatii sexuale cu ea, cine stie unde poti ajunge sad
3. Gresesti cand spui ca femeile nu-l uita niciodata pe primul. Depinde de ea si de ce a facut-o cu el. Daca a fost cu capul pe umeri si pur si simplu a vrut sa faca asta pentru ea, nu ar trebui sa fie o problema mare..., daca insa a fost indragostita de el, si a facut-o la presiunea lui, sau la prosteala lui... si apoi a parasit-o.atunci da, are sa tina minte.
Totusi, daca ea iti cere iertare... nu inteleg de ce. E viata ei, poate sa faca ce vrea cu ea, iar tu nu cred ca esti vrgin si ai aceleasi asteptari si de la fetele cu care iesi.
Probabil ca te-a mintit ca e virgina deoarece, de ce sa nu recunoastem, 15 ani e o varsta cam frageda, dar... e treaba ei.
Daca a recunoscut pana la urma, inseamna ca si-a dat seama ca nu bine sa minta si nu are de ce. Deci nici tu nu ai de ce sa o ierti... doar pentru ca a mintit initial. Si stii cum e, fapta recunoscuta e pe jumatate iertata!
Nu e nimeni perfect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatui sa o erti

| aurelio_4625 a răspuns:

Pentru unele fete nu e chiar asa importanta prima partida... poate a facut-o dintr-o prostie sau era nevoita de anturajul pe care il avea, deci nu ai de unde sa stii daca chiar il iubeste pe acel baiat, atata timp cat te roaga sa o ierti, si in ziua de azi nu prea mai gasesti fata virgina la 15 ani. dupa cate am citit aiti pe TPU multe is vai de ele de la 12 13 ani.

| petruta_5656 a răspuns:

Incearca sa fii cu ea, poate te iubeste cu adevarat, poate o sa va intelegeti bine. Daca nu incerci nu ai de unde sa stii ce simte ea cu adevarat pentru tine! Eu stiu alt proverb care poate te ajuta "Din greseli inveti" ea a gresit si poate a invatat.Bafta!