| MaDeclarFan a întrebat:

Vreau sa fac dragoste cu prietenul meu, problema e ca parintii nu trebuie sa afle ca fac asta deoarece sunt virgina. Ei au foarte mare incredere in mine, si nu isi imagineaza ca as face una ca asta. Totusi, care ar fi posibilitatile prin care ei ar putea afla? Am sanse sa mint cumva ca sa nu isi dea seama?

Va rog, fara certuri si morala. Sunt inca un adolescent prostut care se grabeste sa faca asta, ok, nu am nevoie de critici. Multumesc

54 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Cati ani ai?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești băiat și vrei să faci dragoste cu un alt băiat?
Asta îți este educația sexuală?
"Vreau sa fac dragoste cu prietenul meu,... Sunt inca un adolescent prostut...".
Deci, ce vorbim și ce dezvoltăm?
Pa, pa.

| SebastianCMT a răspuns:

Depinde si de varsta, adica pana la urma urmei nu e o tragedie asa de mare, din punctul meu de vedere! Daca il iubesti si tii la el, si acelasi lucru il simtit si din partea lui e ceva ok, ceva normal! Numai sa fii sigura de pasul pe care vrei sa-l faci pentru ca unii o fac si te lasa cu buza umflata! Nu uita sa te protejezi! Si nu, nu au cum sa isi dea seama parinti ca nu mai esti deci multa bafta!

| MaDeclarFan explică (pentru Legiuitoarea):

Ce... Sunt fata! FATA! FATAAAA! Si am mentionat ca cine are chef sa judece, sa nu raspunda la intrebare. Te plictisesti? Vezi-ti de treaba

| MaDeclarFan explică (pentru SebastianCMT):

Sunt sigura sigura sigura sigura. Dar ma gandesc, daca o sa ma ceva problema dupa ce o fac... daca apar ceva complicatii si e cazul sa merg la ginecolog? Adica stiu ca himenul se poate rupe daca faci sport (iar eu am facut mult) si toate cele, dar ginecologul nu poate spune clar daca s-a rupt din cauza ca am facut sport sau din cauza ca m-am culcat cu un baiat, nu? Nu?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Bună.
Înainte să faci sex vezi că ai probleme de exprimare. Ți-am pus în ghilimele ce ai greșit!
Nu te mai da deșteaptă!
Pa, pa.

| MaDeclarFan explică (pentru AlexanderAdrian):

16 anisori big grin (sper ca nu vrei sa ma certi)

| SebastianCMT a răspuns:

Totusi sa nu fim asa de de critici acuma! Ma cam scaie chestia asta cu vezi ca nu ai scris corect, lasati fratilor sunt altii care scriu numai cu k fara virgula si multe altele! Daca fata isi doreste ceva ne-a intrebat sa o ajutam nu sa fim asa asprii cu ea! Si nu, nu au cum sa-si dea seama daca mai esti sau nu, atata timp cat esti cuminte nu au de ce sa te duca la ginecolog!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MaDeclarFan):

15 ani e varsta legala de la care iti poti da consimtamantul pentru un act sexual. Iar eu am fost mereu de parere ca de la 16 ani in sus poti face sex fara probleme. Din punctul meu de vedere parintii nu au ce sa comenteze. Desigur trebuie s-o faci protejat, sper ca deja ai luat legatura cu un medic specialist ginecolog pentru pilulele contraceptive si sincer vorbind ar trebui totusi sa ai o discutie deschisa cu mama ta pe tema asta sa vada ca esti informata, stii ce faci, sa vada ca esti responsabila. Daca o faci fara sa vorbesti cu ea si afla, o sa i se para o dovada de iresponsabilitate. Desi desigur nu intotdeauna e asa, insa parintii au dreptul sa-si faca griji.

| MaDeclarFan explică (pentru Legiuitoarea):

Ma, iar te plictisest? Sunt un om, un individ, pot vorbi despre mine la genul masculin chiar daca sunt fata

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Bună iar.
Nu sunt cu tine cu "ma", da?
Facice vrei cu viața ta și ÎNVAȚĂ să te exprimi!
Pa, pa.

| MaDeclarFan explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu, mama nu e genul ala de mama careia sa ii pot spune ca ma culc cu prietenul meu, ea moare daca ii spun ca m-am pupat cu el pe gura. Deci nu, vorbitul cu mama nu intra in discutie.

| MaDeclarFan explică (pentru Legiuitoarea):

No vai doamne... Ai terminat? Iti mai bati capul cu mine? Sper ca nu

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fata draga, dar ai epuizat deja toate deliciile Petting-ului?! Oare doar ruperea himenului prin penetrare ti-a mai ramas la 16 ani?! Esti sigura ca alesul stie ce sa faca ca sa nu de doara si sa iti fie bine?! Si, mai ales, esti sigura ca nu te va parasi dupa ceva timp, cu o explicatie de genul " credeam ca va fi mai bine", "nu ma simt bine cu tine, esti prea." chiar daca nu dupa cateva zile?! La anii astia amandoi sunteti in plina dezvoltare, iar tu risti sa fi deconspirata de ceea ce vor vedea parintii pe fata ta, pentru ca tu vei incerca sa pari "la fel", dar nu vei putea! Plus, de unde stii ca nu ti se va face rau - s-au mai vazut cazuri! - si va trebui sa le ceri ajutorul?! Gandeste-te foarte bine, si intreaba-te, dar mai ales, raspunde-ti tie insati sincera, de ce vrei sa o faci acum, nu cumva "ca sa fii in rand cu celelalte care au facut-o"?! Ar trebui sa te concentrezi asupra invatatului, si sa o faci mult mai matura, dupa ce vei fi luat bac-ul, cel putin! La protectie te-ai gandit, ati exersat impreuna punerea prezervativului?! Nu de alta, dar ca sa nu scrii si tu dupa aceea aici, ca si atatea altele, "nu cumva am ramas insarcinata"?!
Mai gandeste-te!, cui si ce vrei oare sa demonstrezi?! Stii ca statistic, peste jumatate dintre fetele tinere ca tine, au ramas foarte dezamagite de primul act sexual?! Esti constienta ca, el va termina foarte repede, si tu nu vei apuca sa simti mare lucru, doar ca e / a fost "ceva" in tine?!

Răspuns utilizator avertizat
| MaDeclarFan explică (pentru PsihoSex):

Apreciez sincer ca ai tinut sa imi scrii toate astea si ca te gandesti sa ma mai trezesti la realitate. Sunt sigura de toate lucrurile, mai putin de cum o sa fiu eu dupa ce o fac. Imi e teama doar de parinti, imi e teama sa nu ma schimb asa mult incat sa intuiasca ceva sau, cum am mai zis, sa fie nevoie sa merg pe la ginecolog si sa ma descopere el

| Felys a răspuns:

Daca iti doresti atat de mult sa faci sex nu te poate oprii nimeni,totusi, ca sa nu intampini probleme pe viitor sa fie litera de lege protectia, sub nici o forma sa nu accepti sa faci nimic neprotejat si in felul asta vei fi scutita de probleme de orice natura, in rest, distractie placuta

| MaDeclarFan explică (pentru PrazPrăzescu):

Tu nu stii sa tii cont de "fara certuri si morala", "nu am nevoie de critici", si vrei sa iti iau in considerare raspunsul? laughing

| MidnightMemoriesMM a răspuns:

Sa inteleg ca esti gay. Pai... Nu am de ce sa te critic. Pai, daca nu le spune nimeni nu prea au cum sa afle.
Daca te simti pregatit, fa-o. Asta conteaza.

| MaDeclarFan explică (pentru Felys):

big grin desigur, nimic fara protectie. Toate lucrurile astea sunt deja discutate cu partenerul si clarificate happy

Răspuns utilizator avertizat
| MaDeclarFan explică (pentru MidnightMemoriesMM):

Esti a 2a persoana care crede ca sunt baiat... Ce se intampla aici? Suntem atat de obisnuiti cu anomalii incat nu ne mai gandim si la normalitate?

| MaDeclarFan explică (pentru PrazPrăzescu):

O observatie nedorita. Cum as putea sa-i mai privesc in ochi? Simplu si usor, nu am probleme cu vederea laughing

| MidnightMemoriesMM a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Ai scris adolescent, de asta. Oricum... E acelasi raspuns. Daca esti pregatita, fa-o. Dar nu uitati sa va protejati si incepe sa iei anticonceptionale.
Homosexualitatea in ziua de azi e ceva normal. Poate nu in Romania, dar in alte tari e.

Răspuns utilizator avertizat
| MaDeclarFan explică (pentru PrazPrăzescu):

Nu? Cam asa ma gandeam si eu... Mi-a facut placere sa conversez cu tine happy

| MaDeclarFan explică (pentru MidnightMemoriesMM):

Am scris "adolescent", "sunt virgina" nu se ia in calcul? In fine...

Răspuns utilizator avertizat
| MaDeclarFan explică (pentru PrazPrăzescu):

Nu am intrebat daca ma sfatuiti sa o fac sau nu. Consider ca am fost destul de clara incat sa inteleaga oamenii ce astept

| MidnightMemoriesMM a răspuns (pentru MaDeclarFan):

Eh... Nu am fost eu atenta. Scuze.