| Andreea322673 a întrebat:

Vreau sa lamuresc ceva! Acum cateva seri am facut dragoste cu iubitul meu, si-a dat drumul afara si s-a curatat cu hartie igienica, dupa, i-am facut oral si apoi am refacut sex... E possibil sa raman insarcinata? Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ati folosit prezervativ, este foarte posibila o sarcina. Riscul este mai mare, daca intre cele doua contacte sexuale el nu a urinat si nu s-a spalat foarte bine (stersul cu hartie igienica nu conteaza)

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, pentru ca pe canal au ramas destui omuleti care te pot face mamica!
De ce nu v-ati protejat?!
Riscul ramanea si daca inghiteai la oral, tot raman destui acolo, daca continui cu sex neprotejat!
Fuga la medic!

| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in conditiile descrise de tine si sa ramai insarcinata sunt reale insa doar in cazul in care : 1. ) In acel moment tu erai in PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual si 2.) daca dupa ejaculare dar inainte de a relua sexul, iubitul tau nu a urinat pentru a elimina sperma ramasa in uretra care nu poate fi indepartata nici prin stergere, nici prin spalare si nici prin oralul efectuat. Insa in cazul in care sexul a avut loc intr-o zi din afara PERIOADEI FERTILE teoretic dispare posibilitatea de a exista un ovul viabil si in consecinta formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar daca a ajuns sperma in vaginul tau. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila este posibil sa fi ramas gravida in urma celui de al dolea numar.

| RedBull69 a răspuns:

Nu te supara ca îti zic dar sunteti în secolul 21 si voi habar nu aveti sa faceti sex cum trebuie
2 la mana degeaba s-a sters ala cu hartie si sa curatat sa zic pe romaneste pe,, ţeava"tot ramane ceva spune-i sa încerce candva dupa ejaculare sa se stearga cu servetele sau hartie cum ai zis tu si dupa aia sa stea linistit cateva minute fara sa îi faci tu ceva si o sa observe ca sa patat pe lenjetia intima si cand se va uita o sa vada iar putina sperma
Daca erai în perioada fertila eu îti doresc sarcina usoara

| Adam_Leo_1979 a răspuns:

Daca ati facut sex protejat nu vei ramane insarcinata avand in vedere ca iubitul tau si-a dat drumul afara, nu inauntru.