| ericasousa a întrebat:

Vreau sa ma logodesc si am doar 15 ani! Dar chiar si asa tot vreaauu

30 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Si cand te-ai trezit ce ai zis? vaiii mami a fost un vislaughing
mami tau ce zice?

| natalia_7677 a răspuns:

Vreau sa te intreb daca stii ce inseamna LOGODNA? Daca nu stii iti zic eu: logodna reprezinta promisiunea incheierii unei casatorii.Chiar daca iti doresti foarte mult asta tot nu o sa poti: 1. Esti inca minora iar pana la 18 ani parintii iau deciziile pentru tine si 2 logodna sa incheie in cazuri speciale cum ar fi o sarcina care nu mai poate fi intrerupta, iar in cazul acesta legea da o dispensa la casatorie pentru mama minora de 16 ani. Deci bucura-te de copilarie si lasa logodna ca o sa vina vremea si o sa te saturi pana peste cap.

| BlackheartQueen a răspuns:

Da-i inainte cu tupeu!

| Fatamuntilor a răspuns:

,,Vrabia malai viseaza'''. Copilu' poti sa vrei tu mult si bine.Nu poti din punct de vedere legal.Si nici parintii tai nu cred ca pot fi de acord.Si pana la 18 ani iti va trece.

| Oana92 a răspuns:

Iti ganantez ca pana ajungi la 18 ani o sa iti treaca!

| grab a răspuns:

E clar ca se poate si e si mai clar ca nu e bine!

Dar ca sa impaci si capra si varza, logodeste-te neoficial si nu fixati data nuntii mai devreme de 2020.

Sau puneti o clauza in "contract" ca nunta nu poate avea loc pana nu aveti ambii servicii stabile.

In rest ne-ar mai ajuta sa stim si ce intelegi tu printr-o logodna si cum iti regasesti tu idealul de iubire in manevra asta. Poate confunzi niste termeni si vrei sa spui de fapt: "scapa de parnaie logoditi fiind daca ma f u t e si nu suntem majori?"

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti inca minora si parintii tai raspund pentru faptele tale, asa ca pana a 18 ani, nu ai ce face.Doar daca esti tiganca, aia au alte legi, se logodesc si in fasa.Mai ai rabdare un picut ca anii trec repede dar...fie intre noi, si logodna trece repede daca nu esti bine coapta. Cu rabdarea, treci si marea.

| Scarbo a răspuns:

Fugi cu fata in lume dale dracul de griji, veti trai ca tarzan si tarfa lui.

| zDenYz a răspuns:

Trebuie sa ai minim 18 ani sa te logodesti.La anii tai vrei? Nimeni nu-ti permite.In primul rand ca legea nu-ti permite.In al doilea rand nu cred ca parintii tai ar fi de acord cu asa ceva

| Arkhasas a răspuns:

Cred că vrei o bătaie.

| KnowEverything a răspuns:

Te lauzi ca ai 15 ani? laughing

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

What laughing)!? Du-te draga la spitalul 9, ai doar 15 anii, o relatie poti avea, dar nu sa te logodestii, poti sta si nelogodita laughing, scuze dar nu`ti functioneaza toti neuroniii` laughing.

| caramela a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

laughing))))))))) crezi ca te asculta?

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Pot sa imi permit sa te rog sa nu mai reactionezi cu replici de genul "esti nebuna trebuie sa te internezi!"?
E doar o recomandare, nici macar un sfat! happy

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru caramela):

laughing Intrebarea asta e pusa la vrajeala mai mult ca sigurwinking laughing)

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

La ce intrebare a puss laughing)))) trebuie neaparat internatawinking!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Bun, si daca o interneaza ce se rezolva? Cand iese de acolo va avea varsta legala sa se casatoreasca! happy

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Macar are varsta.laughing oricum nu`mi pasa. dar aici, sunt probleme mai mari decat " problema " eii. si in loc sa ajutam persoane care chiar au nevoie de ajutor, ajutam oameni care, eu chef de glume, parerea mea!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

"oricum nu`mi pasa"

Uite aici gresesti tu, acest site a fost inventat ca sa ne PESE tuturor pentru unu. Ca acel cineva e troll sau disperat de viata asta nu e neaparat treaba nostra. De aia avem admini. De exemplu eu deja am primit un advertisment ca m-am crezut admin intr-un post!

Si uite, ca sa vezi ca mie, spre deosebire tine, imi pasa de tineri indiferent de problemele lor, te invit sa ma urmaresti de pe margine. Promit ca nu iti fac praf cand trec in viteza pe langa tine!winking

C ya!

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

laughing)) Amuzanttt. vaii de mine, daca nu`mi pasa nu ii dadeam sfatul pe care ii l`am dat, adica sa se interneze. a fost un sfat, imi pasa. dar mai putin, nu deloc, ci doar mai putin, cand cineva ne ia la misto, platim cu aceiasi moneda. parerea mea, nu te oblig sa fii de acord cu mine!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Sunt tare curios cum suna "Amuzanttt" pronuntat de tine.
Cred ca seamana cu un diesel obosit care da rateuri si nu porneste "la sfert".

De unde stii ca te-a luat la misto? Arata-mi si mie pasajul ala unde s-a demonstrat asta!

Bye!

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Nu am spus ca m-ai luat tu la misto, ci persoana care a pus intrebarea.winking

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Si eu la fel am zis doar ca nu ai citit cu atentie("te-a luat" -> "te" = "pe tine te", cazuri, complemente, gramatica, iti spun ceva toate astea?).
Te grabesti, esti agitata(ca bautura aia din avatar) si te agati cu orice pret de orice iluzie intr-o disputa fara cap si fara coada doar de dragu de a te simti increzatoare.

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Ceee`? Doamneee, serios acum ce vrei sa scotii de la mine laughing e amuzant, nu vad cu ce anume ajutam persoana care a pus aceasta intrebare, ar trebui sa te intereseze strict problema persoanelor care pun intrebari, nu care, raspund la intrebari laughing

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Aia ziceam si eu, vad ca incepi sa imi folosesti cuvintele, ideile. E un inceput!

Exact asa, trebuie sa ajutam fata asta. Deci are sau nu voie sa se logodeasca?

Ce mi se pare ciudat e ca acum cateva minute ziceai:

" Intrebarea asta e pusa la vrajeala mai mult ca sigur"
si acum te-ai intors la 180 de grade:
"ar trebui sa te intereseze strict problema persoanelor care pun intrebari"

Girl's issues much?

| Claudia1397 a răspuns:

Cred ca pentru prima data esti "indragostita" si oricum la 15 ani nu poti face nimic de capul tau, nici legal si nici din partea parintilor! happy

| SimoFralala a răspuns:

Cred ca vrei creier!

| Fetytza99 a răspuns:

Poate acum vrei asta deoarece cand esti copil nu gandesti doar actionezi dar peste cativa ani vei regreta si tu si ea.

| BitZzu99 a răspuns:

Am vrea sa te ajutam iti las un numar de telefon sa ma contactezii sati recomand un spital bun?

| Cristina_Simona_1990 a răspuns:

Inseamna ca nu stii ce spui si neaparat trebuie sa iti faci un control la creieri rolling on the floor))