| MadyLarysa a întrebat:

Vreau sa ma logodesc la biserica....De ce am nevoie? ...Help me

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbiti cu preotul, sa va spovediti apoi in ziua logodnei daca imi aduc aminte bine trebuie si o sticla cu vin, ceva bani, martori, lumanari

| ketanal a răspuns:

Din cate stiu eu nu se mai fac logodne la biserica fara sa fi trecut pe la primarie intai. Adica faci cununia civila si apoi logodna in biserica. Am citit un articol zilele trecute, dar nu stiu rasfoieste si tu ziarele on line.

| MadyLarysa explică (pentru ketanal):

Nu as face cununia civila ca nu am numa 18 ani si mi se pare prea repede

| FadetoBlack a răspuns:

Preot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logodna religioasă este săvârşită odata cu Taina Cununiei (înaintea acesteia).
http://www.crestinortodox.ro/liturgica/logodna-136712.html

| SmokeyEye a răspuns:

1. De un partener
2.De un partener care sa vrea asta
3.De o biserica
4.De un preot
5.Martori
6.Timp
7.Bafta

| iulius21 a răspuns:

Du-te la cea mai apropiata biserica de tine si vorbeste cu un preot si despre taxe si chiar despre nasi daca nu ai.Sint sigur ca vei gasi intelegere!