| GabriellaC a întrebat:

Vreau sa ma logodesc cu el. cum ii spun asta?

Răspuns Câştigător
| Kristtine a răspuns:

Gabriella, căsătoria înseamnă un lucru extrem de important. E o decizie definitivă. Dacă crezi că acest băiat pe care-l iubeşti tu e potrivitu şi ai încredere în el şi că o să-ţi fie fidel atunci e bine. Dar poate o să te trezeşti la un momentdat cu o surpriză neplăcută din partea lui. adică să te înşele. Gândeşte-te bine. Iar ca să-i spui că vrei să te căsătoreşti poţi să începi prin aceste cuvinte "ştii am petrecut atât de mult timp împreună. aş vrea să fim împreună pe veci. asta se poate face doar prin căsătorie.accepţi?"batting eyelashes Dacă eşti sigură că totu o să meargă bine, casă de piatră!love struck

3 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pai da dar, catii ani ai?!
Esti destul de mare pentru a face pasul acesta?! Gandeste-te foarte bine din-ainte de-a face pasul acesta!winking
Il intrebi daca te iubeste, daca tine la tine enorm si a face totul pentru tine, dupa il intrebi daca vreti sa va logoditi.
Am mai zis si repet, gandeste-te bine inainte!

| eurynomus a răspuns:

Ii spui asa: vreau sa ma logodesc cu tine!

| alina_8112 a răspuns:

E un lucru frumos care daca e facut de baiat e si mai frumoswinking te vei simti altfel dar poti sa ii spui ca vrei sa fi a lui pentru todeauna poate isi va da seama.
Sunt momente unice in viata de care tr sa profitam pentru ca nu le vei mai intalni happy bucurate ca cineva te iubeste pentru ca nu te leaga asta si esti o norocoasa