| 999999 a întrebat:

Vreau si eu exercitii fizice pentru fund si sanii plz:*:*

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

"999999"...As vrea sa stiu cati ani ai? Pe foto stai cu spatele la noi, ne ignori parerile? Da, recunosc, fundul este in spate, dar mult mai jos, iar sanii, ca sa poti face exercitii pentru "sani", trebuie sa lucrezi foarte mult, ca nu se vad de loc...

assiris
| assiris a răspuns:

... pai da-te cu fundul de pamint până sar sânii in sus si astfel faci gimnastica eficienta.

Bula
| Bula a răspuns:

RABDAREA!
Este adevarat ca te expune la un mare efort, dar TIMPUL REZOLVA TOTUL!
Cand vei ajunge la varsta maturitatii vei arata complet altfel, mult mai "femeie"!

| MihaiA a răspuns:

Www.getfit.ro gasesti acolo exercitii

| sabina a răspuns:

Trei exercitii pe zi pentru FUND:

# La nivelul solului. Asezate, picioarele intinse in fata, spatele drept, miscati-va de pe o fesa pe cealalta, in timp ce bratele le tineti lipite de corp. Faceti aceste miscari de 30 de ori. O alta varianta asemenatoare este: tot asezate pe jos, strangeti picioarele aproape de talie, ruland de asemenea de pe o fesa pe alta, in timp ce va tineti de genunchi (25 de ori).

# Sprijiniti-va de o masa sau un perete. Pentru inceput stati drepte, intindeti un picior ramaneti asa cateva secunde, dupa care reveniti fara sa atingeti solul si reincepeti. Procedati la fel si cu celalalt picior, de 20 de ori pentru fiecare. O alta varianta ar fi sa mentineti piciorul la 90 de grade si sa efectuati cate 10 miscari circulare, usoare, cu fiecare membru inferior.

# In genunchi. Cu mainile ridicate in fata, perpendicular pe trunchi, va asezati pe rand in dreapta si in stanga gambelor. Dupa care va ridicati la loc si iar va asezati, dreapta stanga, de aproximativ 50 de ori, in cate doua trei serii.

In viata de toate zilele, muschii fesieri sunt in general putin solicitati. Totusi, este atat de usor sa ii faceti „sa munceasca":

# Mersul pe jos. Incercati sa mergeti pe jos ori de cate ori aveti ocazia si cat mai mult. Incordati-va muschii fesieri si calcati apasat.

# Urcati scarile. Niciun exercitiu nu este mai potrivit pentru fund decat urcatul scarilor. Incercati sa urcati doua cate doua, un pic mai incet dupa care din ce in ce mai repede, apasand bine pe talpa.

Pentru SANI:
- faceti cateva flotari cu bratele departate, aproximativ 10 minute, zilnic.
- stand in picioare, presati sanii timp de cateva secunde. Acest exercitiu este recomandat pentru intarirea muschilor. Repetati de 20 de ori.
- indicate in fermitatea sanilor sunt si exercitiile de Tae Bo care pot fi realizate atat acasa, cat si intr-o sala de fitness. Cu picioarele intinse, aduceti trunchiul la aproximativ 90 de grade si faceti miniflotari sprijinite pe covor sau pe saltea.
- faceti exercitii cu gantera timp de 10 minute. Alegeti o gantera intre 2-5 kg. Cu spatele drept pe saltea, ridicati bratele cu gantera, deasupra capului. Astfel pectoralii vor deveni fermi.
- faceti ridicari cu gantera stand perfect intinsa cu spatele pe covor. Ganterele trebuiesc aduse deasupra pieptului. Repetati de aproximativ 20 de ori.
- stati in picioare cu pieptul inainte. Aduceti-va omoplatii in fata, imaginandu-va ca strangeti o minge, intre sani. Stati incordate cateva secunde, relaxati-va, dupa care repetati de 20 de ori.
- stati in picioare, avand genunchii indoiti. Prindeti mainile deasupra capului si trageti de ele cat puteti de tare. Repetati de 30 de ori.

Succes!

| luminita_1186 a răspuns:

Pai nu stiu tiu kauta si uh undeva o carte cu exercitii din astea eu una nuh le stiu sau daca nuh mai bine pune-l p iubitul tau sa iti faca masaj la fund si la sani si sa vezi ce bine se va pricepe...rolling on the floor)).laughing))...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da reguleazate in cur si o sa ai un fund minunat si lasa barbati sa traga de sani tai mai des