| Valeee_9875 a întrebat:

Vreau si eu o reteta buna de slabitbatting eyelashes merci
:*

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rețetă de slăbit?
Învață să mănânci!
O alimentație săracă în calorii, mișcare fizică zilnică pentru arderea caloriilor, hidratare corespunzătoare 1.5-2 litri de lichide zilnic.
calorii.oneden.com, vezi numărul de calorii. Nu trebuie să abuzezi, ci puțin și des pentru că organismul trebuie să funcționeze la parametrii optimi, nu o sănătate dezechilibrată.
Pa, pa.

| justifyme a răspuns:

Uite niste sfaturi folositoare iar daca te ti de ele intr-o luna ve-i slabi 5 kg :
-manaca doar pana la 18:00, daca te intrebi de ce trebuie sa mananci pana la ora aceasta uite ce ar trebui sa stii -tu de obicei te culci la ora 22 :00 iar daca e sa calculam de la ora 18 pana la ora 22 sunt 4 ore iar carnea pe care o mananci se digera in 4 ore, deci daca mananci pana la ora 18 :00 corpul tau va avea de castigat pentru ca nu trebuie sa mai depuie efort sa digere mancarea in somn...
-incearca sa nu mai mananci gustari intre mese happy
-cand mananci sa nu te grabesti, sa mananci incet
-o data pe saptamana trebuie sa mananci apa cu lamaie dar uite un sfat util : cand adaugi lamaia sa cureti putin din coaja ca asa nu va avea gust acru si adauga lamaia taiata in doua,
-sper ca te-am ajutat si din sfatul meu poti sa faci o obisnuinta ca asa te vei mentine in forma
-iti vand un pont : nu consuma medicamente de slabit, da isi fac efectul dar dupa ce le iei vei pune in greutate mai mult de cate kg ai avut initial...
-sper ca ti-am fost de foloswinking