| Dia_5740 a întrebat:

Vreau un sfat va rog! Uite cam asa suna povestea mea mai pe scurt:Sunt cu S. de 11 luni, iar el este in perioada de bac in momentul asta.In ultima vreme ne-am certat ft des fiind si el stresat si am ajuns sa ne despartim. Dupa ce el a luat decizia asta spunand ca nu poate sa invete fiindca ne certam din cauza ca e stresat si nu mai are rabdare cu mine, ne-am intalnit a2-a zi, eu avand in minte sa ma port ca o amica cu el...dar cum m-a vazut m-a strans in brate si pe parcurs am tot vorbit in ziua aia.mi-a spus ca ma iubeste enorm si ce sunt prima fata la care i-a zis "te iubesc"doar ca are nevoie de un ragaz ca sa se poata concentra asupra bacului pentru ca parintii lui au mari asteptari de la el.Si cat ne-am vazut in ziua aia am plans amandoi.Nu mai stiu ce sa cred, ce sa fac? sa il las deocamdata sa se concentreze asupra examenelor? mentionez ca inca vorbim zilnic, dar spune ca vrea sa se gandeasca dupa ce scapa de bac la mai multe chestii legate de relatia noastra si daca mai vrea o relatie sau vrea sa ramana singur pentru o vreme. Deci va rog ajutati-ma cu un sfat! Merci:*

7 răspunsuri:
| justitiarul a răspuns:

Lasa baiatul sa invete si ofera-i linistea de care are nevoie.Esti zapacita rau!

| yuuPPy a răspuns:

Eu zic sa il lasi pana termina cu bacul si examenele. iti dai seama ca este stresat si presupun ca se cearta destul de des cu parintii lui pe tema examenului(la mine asa se intampla big grin). lasa-l mai linistit acum. clarificati dupa ce termina. sper ca te-am ajutat. chiar daca nu prea le am cu relatiile laughing big grin. bafta! :*

| Dia_5740 explică (pentru yuuPPy):

Mersi de sfat:*

| yuuPPy a răspuns (pentru Dia_5740):

Nu ai pentru ce big grin :*

| Dia_5740 explică (pentru yuuPPy):

Oricum mi-e foarte greu sa astept pana isi termina el examenele...dar o sa incerc

| yuuPPy a răspuns (pentru Dia_5740):

Cu rabdarea treci si marea. happy si oricum cred ca e mai bine sa mai astepti decat sa va despartiti din cauza unor certuri pe baza de stres tongue parerea mea happy

| Dia_5740 explică (pentru yuuPPy):

Bine..si in timpul asta cat astept ce ar trebui sa fac? El in majoritatea timpului invata si mi-e cumva sa il stresez cu mesaje sau cu telefoane.:d