| deea_9461 a întrebat:

Am citit intr-o poveste despre animale. ca un cal traieste un pumn de viata ce insemna asta? imi puteti explica?

6 răspunsuri:
| d33a a răspuns:

Calul era personaj pozitiv sau negativ? " un pumn de viata", cred ca se refera la o perioada de viata nu foarte lunga [ nu sunt sigura]

| KaMy a răspuns:

Depinde de comtext poate a vrut sa se refere la longevitate ...nusth repet depinde de context

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| buzz_4172 a răspuns:

Cred ca este vorba despre perioada de viata traita de un cal excluzand momentele in care este folosit de stapan pentru diferite munci...

| deea_9461 explică:

. pai era un om mai intelpt car dadea animalelor cati ani vor trai... si la uncal a zis ceva mai special, ca va trai un pumn de viata