Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2882661intrebari
Ultimele intrebari
MediaDOT.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Mar
SATI 295.436AFISARI
156.334VIZITE
140.946V. UNICI

Am emoooti dau teza la mate si stiu ca o sa iau 4 va roog ce pot copia?

sunt in clasa a 7-ea si dau teza din tot?

Niste sugestii cu niste biletele ceva?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 10 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Va da 1 punct din oficiu? Daca la copiat da 2 poti sa copiezi orice, numai sa ai grija sa te prinda!
  • a răspuns:
    Pai daca iei 4 e bine, inseamna ca ai facut ceva thumbs up).Eu iti dau un sfat :in loc sa stai si sa te vaicaresti mai bine ai pune mana si am mai lucra niste exercitii la mate cu radicali si la geometrei e simplu ca ai chestii din alea cu arii, permientre si sunt chestuii de inlocuire. Nu e mare scofalatongue
  • a răspuns:
    Si eu sunt in clasa a 7-a si te sfatuiesc sa nu copiezi;). Nu are sens. Te duci la scoala ca sa inveti, nu? Sau sa iei note pe meritul altora? :|

Oricum, uite: http://www.fituica.com/
  • a răspuns:
    Sa-ti fie rusinewinking.
  • a răspuns:
    Stai langa o tocilara si ii spui ca ii dai 50 de lei daca te ajuta:d.
  • a răspuns:
    Paiii scrieti pe niste biletele rezultate sau exercitii probleme... capseazale sa nu se imprastie si te prefaci ca ai terminat si stai cu privirea in jos uitandu`te la biletele si dupa mai scrii akl;] sau scrieti pe mana da pe mana se vede...
  • Raspuns anonim:
    Din ce a zis că vă dă? ca să ştiu ce.ţi pot spunebatting eyelashes
    explică (pentru anonim_4396):
    Teorema lui thales si reciproca lui
    Arii
    Numere irationale rationale din astea cu radicale simplificate la 2 cu paranteze si tot felul
    Trapez
    Paralelogram
    - Ascunde conversatia (1 răspuns)
  • Raspuns anonim:
    Iti iei 'ciorna' scrii teoremele.la mate nu poti decat sa copiezi de la colegi rezolvarile ca nu da teorie. teorema lu Th o poti scrie pe foaie, apoi se aplica ft simplu.ariile la fel ( triunghiuri,trapetz,patrat,cam astea erau nu?)la partea de algerbra poti doar sa fi atent. poate sa.ti dea formule de calcul. cele cu (a+b)(a-b) etc... la trapez,sa stii de cate feluri este,aria lui, inaltimea ( daca ai o problema de rezolvat nu uita sa duci INALTIMEA ) si la paralelogram tot asa, cum arata si aria. ( asta poti srie pe " ciorna " ). teza in sem 1 este cea mai simpla! Succes sa vii cu 10 ca altfel de suparam da? waiting
  • a răspuns:
    Ai grija sa nu iei 1! pai iti scrii cu creionul formule calcule etc (ce sti u ca iti da) pe o foaie mare si dubla de mate, o intorci pe partea pe care n-ai scris in asa fel incat sa nu se vada si o bagi in foaia de ciorna, si pur si simplu te uiti dar ai grija sa nu te prinda. daca nu stai in prima banca e simplu rau! funda?puppy dog eyes