| Ditzy a întrebat:

Am niste probleme la scoala, am sarit geamul in urma cu cateva luni bune, pe la inceputul scolii iar directorul m-a pus sa vin cu parintii la scoala, le.am spus iar ei nu au putut in ziua respectiva iar directorul m-a amenintat ca imi scade un punct la purtare, azi mi l-a scazut, el e profesor de mate` si de cand am sarit are boala pe mine, mi-a dat 2 de 4 si abia mi-a iesit media 6, eu vreau sa ma mut la alta scoala dar ai mei spun ca o sa imi iau teapa, etc.
Nu stiu cu sa fac sa. i conving, vreau sa le promit ca o sa ma straduiesc sa iau note bune(nu cum am facut pana acum, adica deloc:]]), dar nu cred ca o sa meargastraight faceCe sa fac?

Răspuns Câştigător
| FlaviFlv a răspuns:

Poti sa le spui ca din cauza celor intamplate, nu-ti mai face placere sa mergi acolo la scoala, ca ti-ai dat seama ca ai gresit si ca vrei sa o iei pe alt drum, sa incepi "o alta viata". Spune-le ca regreti ceea ce ai facut si ca vrei sa mergi la alta scoala pentru viitorul tau si sa iti dea ocazia sa te indrepti. Ar mai putea merge si parintii tai la scoala sa vorbeasca cu directorul, sa vada daca totusi nu exista vreo solutie, astfel incat sa nu te mai afecteze negativ. Sper sa reusesti cevahappy

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Si acum ca are un prof pata pe tine te muti la alta scoala? fatalai sunteti ma!

| GodBlessYou a răspuns:

Daca esti fata fa un blowjob...

| Detanatar a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa discuti cu ei mai aprofundat. Daca situatia in scoala ta e foarte rea iti sugerez sa pleci de acolo, si explica-le parintilor ca acolo si asa e rau. Daca e bine, ramai, si incearca sa faci tot posibilul sa fie si mai bine.Mult succes!

| DiannaDia a răspuns:

Pai o sa-i explici ca nu pot veni, iar ak ei nu pot veni sa vina dupa ore el la tine.si le spui si de notele tale de ce sunt asa!tonguefunda? zi-mi pe privat cum il cheama pe prof.tongue

| heyromania a răspuns:

Pai... sa vedem... implica-te si tu la activitati extrascolare organizate de scoala, de clasa sa il ungi la suflet pe director. Daca cumva aveti presedinte de elevi pe scoala spune-i sa inainteze la director ca vrei sa organizeze concursuri, olimpiade. Inscrie-te la concursuri de mate (sau de altceva nu cont., dar daca e de mate, unge-l la inima si inscrie-te la mate. Si inca un sfat: Da-te bine pe linga el ca sa te prinda la inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa merititongue

| PrOx a răspuns:

Pupa-i in cur!

| alexmatei a răspuns:

Incearca sa iti ceri scuze...nu stiu.straight face si eu am tras o fata de pantaloni, m-a vazut diriga si mi-a scazut nota la purtare, dar nu are pica...incearca sa-i dai un cadou sau daca nu vrea il dai dracului

| alexia_4792 a răspuns:

Draga Ditzy trebuia de la bun inceput sa le spui parintilor ce s-a intamplat, deci ai gresit din start.Ar trebui ca macar unul din parinti sa mearga sa discute cu profu', nici acum nu-i tarziu, dar trebuie si tu sa te straduiesti sa inveti pentru ai putea dovedi acestuia ca a gresit cand ti-a dat notele alea.

Întrebări recente