| GulDan a întrebat:

Am o problema la romana pentru bac!

Domana nu ne se ocupa de noi! Daca invat din alte surse e bine? de pe internet : eseuri,rezumate, tema si viziunea.etc.

Cine stie niste siteuri care sa ma ajute?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, te poți inspira de pe internet, dar trebuie să ai grijă ce selectezi. În general, profesorul are datoria de a se implica, în pregătirea elevilor, mai ales că sunteți clasă terminală. El are referate, eseuri, adică material didactic.
Mai insistă pe lângă dascăl, să vadă că ești preocupată de învățătură. Și atunci, se va schimba foaia. Probabil, faci parte dintr-o clasă de elevi dezinteresați, care nu sunteți preocupați de învățătură, și atunci, profesorul a devenit superficial. Poate, tu ești singurul interesat/implicat, în ceea ce privește, promovarea examenelor. Succes mult. Și nu pierde legătura cu profesorul...

| Mykymu a răspuns:

E bine... asa poti afla ce le-a picat celor mai vechi. Clopotel.RO...