| AlbertCristian a întrebat:

Am rămas corigent la matematica pe semestrul ii, inca nu am dat testul final si daca iau 10 sau 9 scap de corigenta? Sau trebuie sa ma duc pe vara?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si cum iei 10 sau 9 daca ai ajuns in situatia de corijenta? Inseamna ca poti dar nu vrei sa inveti.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce note ai? Tu doar presupui că vei rămâne corigent, insa nu se stie, fiindca semestrul al II-lea nu s-a incheiat.
Dacă după calculul tău, nota 9 sau 10 te va salva de la corigență, atunci învață.

| SomethingFunni a răspuns:

Cum ai ramas corigent deja daca inca mai sunt teste de dat, situatia este declarata la sfarsitul semestrului? Si evident ca nu stim ce note ai pana acum, ori cate, ca sa iti spunem daca vei ramane corigent. De asemenea, in functie de ce medie ai pe semestrul I s-ar putea nici sa nu conteaze daca ramai corigent pe primul.

| Hdpuppies a răspuns:

Nu sunt șanse sa treci. Depinde de nota din teza.
Dar, continua sa te străduiești si poate vei reuși sa promovezi.