| DanielSturgide a întrebat:

Buna TPU am ramas corigent la matematica si trebuie sa ma duc in vara dupa ce iau corigenta ma pot inscrie la postliceala?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, după ce promovezi examenul de corigenţă ( care-l dai scris + oral ), vei putea să te înscrii la o Şcoală Postliceală - dacă găseşti una care te acceptă fără BAC ( deocamdată )!

Chiar dacă la înscrierea la Şcoala Postliceală nu se va cere ( în mod obligatoriu ) prezentarea/depunerea Diplomei de BAC, ai OBLIGAŢIA de a promova BAC-ul în cei 2-3 ani de cursuri postliceale şi de a OBŢINE Diploma de BAC!
În cazul în care nu promovezi BAC-ul şi nu obţi Diploma de BAC, atunci NU ţi se va da o Diplomă/Certificat de absolvire a Şcolii Postliceale sad

Toate cele bune.

| xNex a răspuns:

Da :D Sansele sunt mari;) daca treci de corigenta poti sa te incrii;) Nu e totul pierdut, in viata conteaza si alte lucruri in afara de o diploma care poti sa o tragi la xerox;) in viata conteaza sa ai o altfel de perspectiva de a vedea lucrurile dintr-o alta parte;) Mult succes :D https://www.youtube.com/channel/UCTwwN4vIje-7noE8PlBdExA