| princess97 a întrebat:

Am si eu o intrebare! daca merg la profilul de stiinte sociale, acolo ce se face? Adica se face mate dintr-a 11a sau daca se da bac-ul din mate? Le am cu matematica dar m-as duce la un profil mai usor, si la filologie nu prea m-as duce, ca am inteles ca nu se face mate din cls a 11a si cam as vrea sa fac ceva mate. Chiar as vrea sa stiu... Ms frumos, funda

Răspuns Câştigător
| IrinaaIrr a răspuns:

Pai la stiinte sociale se face romana,istorie,geografie,mate,engleza, franceza, logica (clasa a9a), psihologie ( a10a),economie & sociologie (a 11a) si filosofie (a 12 a)... se face cam cum e in generala
Ai putea sa dai la stiinte ale naturi unde se face multa matematica dar si biologie, fizica si chimie.Ar fi si mate-info
Totusi, cel mai bine e la filologie

| princess97 explică (pentru IrinaaIrr):

Din cate am inteles la filologie nu se face mate dintr-a 11a si nahee hee

| Matt24 a răspuns (pentru princess97):

Mate se face la tot profilul real pana la sfarsitul liceului...si mai sunt si alte specializari dar acolo se face m2...matematica,dar nu asa multa ca la real

6 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Acolo nu se mai face mate de pe a 11a si nici bac nu poti da din mate...eu sunt la mate-info si am mate din plin @-@

| princess97 explică (pentru Matt24):

Tocmai de aia nu ma duc la mate-info.cam le am putin cu matematica, dar nu vreau sa dau bac-ul din mate, si ma duc la ce mai ramane oh go on

| szmotovio a răspuns:

Se face mate in fiecare an,dar nu dai bac ul la mate
se pune accent e istorie,geografie,logica, pssihologie, filosofie

| K155 a răspuns:

La stiinte sociale si la filologie este aproape acelasi lucru ...pentru ca din a 11a nu se mai face matematica si nu se da nici bac big grin