| DisturbeDd a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru actualii sau fosti studenti de la ASE Bucuresti si care au stst la camin...

Eu sunt la finante banci la taxa si vreau sa stau la camin.Am observat in metodologie ceva referitor la prioritatea celor care au sub salariul minim pe economie pe cap de locuitor.
Ma poate ajuta cineva cu informatii? (cum sa fac, ce sa trimit, etc)
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Citeste cu atentie Art.8, punctul (1) si punctul (2) de la acest articol din Metodologie :http://social.ase.ro/......finala.pdf
Vei intelege cum trebuie procedat!

Daca te incadrezi in categoria studentilor a caror familie realizeaza, pe ULTIMELE 3 LUNI, un venit lunar net mediu pe membru de familie mai mic decat salariul minim pe economie trimiti copii scanate ale documentelor impreuna cu o declaratie pe proprie raspundere care sa ateste autenticitatea copiilor trimise la adresa :
contact@cazare.ase.ro( vezi confirmarea la art.8 din metodologie!)
Lista documentelor poate fi gasită la art. 2 din Metodologia de acordare a burselor și a altor forme de sprijnin social:http://ase.ro/......ontent.asp

p.s. Vezi lamuriri in sectiunea "intrebari frecvente " din link-ul :http://cazare.ase.ro/index.php/faq/

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate este vorba de familiile care au un venit lunar, pe membru de familie, sub salariul minim brut pe tara, in prezent acesta este de 1.050 lei pe luna.
Va trebui sa duci adeverinta de salariu, de la membrii familiei care lucreaza si declaratie notariala de la cei care nu obtin venituri.
In orice caz intereseaza-te la facultatea ta, acestia iti pot spune exact daca poti primi cazare in asemenea conditii si de ce acte ai nevoie.