| Alicee626848541 a întrebat:

Am terminat clasa a 9-a la mate info simplu si vreau sa ma mut de pe a 10-a la mate info intensiv ori la mate info bilingv, dar nu stiu care ar fi mai accesibil pentru mine (adica vreau sa zic la care as avea sanse mai mari sa trec clasa avand in vedere ca am facut un an doar o ora de info pe saptamana si am terminat cu media 9, 70 iar cu engleza ma descurc destul de bine, doar ca nu stiu la bilingv ce materii faci in engleza)

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

La mate-info intensiv info vei face 4 ore de informatica pe saptamana, ceea ce inseamna ca o vei studia la un nivel aprofundat.Va fi mai greu sa faci trecerea de la o ora pe saptamana la 4, dar te vei acomoda pe parcurs.La bilingv vei face istoria sau geografia Marii Britanii, care va fi predata in engleza. Daca vrei ceva de viitor iti recomand intensiv info sau intensiv engleza.
O zi buna.

| AsteptareaMoarteNuAre a răspuns:

Ori va inlocui istoria si geografia ori vei avea ore suplimentare.
La bilingv engleza vei face istoria Marii Britanii si geografia Marii Britanii. Ambele materii se predau in limba engleza.