| DEC9419 a întrebat:

Am vreo sansa sa invat matematica m1 pentru bac macqr de 5 singur? Nu am posibilitati pentru meditatii sad, am avut un profesor care preda in graba si nu prea explica. In schimb, ne chema la el la meditatii, nu stiu cum am terminat clasa a 12. In clasa a 12 am ramas corijent la matematica, dar ma sad ...nu prea inteleg singur eu cred ca ar trebui cineva care sa imi exlice. Spuneti-mi si mie macar sa iau 5-ul vreo metoda. Multumesc mult! O zi buna sa aveti tuturor!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Matematica M1 mi s-a parut foarte grea. Eu am dat BAC-ul din M2 si tot asa, nu stiam mai nimic si nu aveam posibilitati materiale pentru meditatii, insa ajutat de colegi, de cateva filmari de pe net si lucrand suplimentar foarte mult, am reusit. Poti incerca si tu sa cauti pe Youtube lectii si variante de BAC rezolvate de catre prof. Ioan Ursu, parca asa il chema. Pe mine m-au ajutat foarte mult. Depinde de tine, de inteligenta ta si de timpul pe care esti dispus sa-l aloci matematicii daca vei reusi. Eu iti doresc succes.

1 răspuns:
| WaNt3D1856 a răspuns:

Da, poti gasi pe internet diverse materiale care te vor ajuta.