| Bogdanmanolachi a întrebat:

As putea sa intru la medicină fara sa învăț chimie, adică doar pe baza de biologie si eventual fizică? Nu prea ma pasionează chimia.

7 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Poti sa intri la medicina fara sa inveti nimic, e ca la scoala de soferi, inveti pe de rost toate variantele de la admitere si aia e.

| Vikaa a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu rezolva nimic invatand ca boul grilele, cunosc persoane ce au invatat ca boii grilele, au intrat oamenii si ca sa vezi toti au ajuns restantieri, pana la urma s-au lasat de medicina.Profesorii isi dau seama daca ai invatat lectia sau raspunsurile happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru Vikaa):

A intrebat cum sa intre la medicina nu cum sa ajunga medic. Daca e sa ne raportam strict la intrebare raspunsul meu e valid. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți. Apoi dacă intri vei întâlni chimia și biologia în cursuri pe facultate.

| WhiteLife a răspuns:

Da, daca mergi la o facultate in care nu se cere pentru admitere. Oricum in timpul facultății nu se face multa chimie acolo, doar biochimia și poate încă o alta materie.

| Vikaa a răspuns:

Numai daca mergi la Oradea sau la Tg Mures.

| Emima19 a răspuns:

Depinde. Ai șanse la cu taxa. La fără. niciuna... doar dacă le nimerești bine laughing