| Marian_8440 a întrebat:

As vrea sa fac liceul economic... Ce profil mi-ati recomanda dintre turism si economic? *argumentati*
PS: Dupa terminarea liceului, vreau sa intru la institutul de marina!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Economic, si daca o sa mergi la institutul de marina o sa-ti foloseasca mai mult asta tinand cont de materiile care se fac acolo la sectia de marina civila http://www.anmb.ro/ro/files/structura/fmc/arhitectura.php si daca nu mergi acolo o sa-ti fie mai usor la orice sectie din ASE. daca vrei si ceva turism poti face un curs de ghizi, eventual sa ai cu ce te distra facand niste bani in vacante :) succes!

2 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Economic

| Quinet a răspuns:

Economic ar fi cel mai bun raspuns. Sunt clasele in care se face mai multa carte si mai buna. Eu termin a IX-a la ECONOMIC si fratele meu a terminat si ti-l recomand.