| ANONIMANON a întrebat:

Vreau sa ma la liceu pe profil economic si as vrea sa aflu ce materi fac acolo si la ce facultate pot intra dupa terminarea liceului.

Răspuns Câştigător
| MarianJenaru a răspuns:

Ai sa faci ca toti ceilalti romana, matematica, engleza,..., dar ai sa mai faci si materii de profil, gen: economie, contabilitate, patrimoniul unitatii... nu stiu exact toate cele ce se fac. In privinta facultatii, poti urma orice facultate care iti place si care nu conditioneaza admiterea pe anumite probe de bac ( la geodezie UTCB se cere mate matica/fizica/economie note bac in calcului mediei de admitere) sau poti sa inveti o alta materie (bio, chimie, fizica) si dai examen in domeniul sanatatii (medicina, farmacie) ori poti da examen la academii militare de politie, poti orice facultate!

| ANONIMANON explică (pentru MarianJenaru):

Si nu sti din ce materi dau bacul?

1 răspuns: