| guritadulce7865 a întrebat:

As vrea sa ma transfer de la profilul mate-info la alt liceu la profilul economic. In economic face la fel de multa matematica? Si intensiv >informatica? La ce materii se dau teze? Exista si materii la care sa dau la alegere?
Ce materii o sa am la bac? Cele la alegere care sunt? Este mai greu la economic decat la mate info? Ce materii voi avea la profilul economic in orar? funda...:d

1 răspuns:
| JiYeon a răspuns:

Hello~ eu sunt la liceul economic, dar pe partea de Turism, insa am prietene destule la Economie... normal ca e mai usor decat la mate/info dar nu o sa stai si sa freci menta ca si la liceele de stiinte sociale/filo xD [sorry dar cam asta faceti, really Xd] siiiii o sa ai materii diferite in fiecare an, de exemplu in a 9a o sa ai Patrimoniul Unitatii si Oragnizarea unitatilor economice thinking
Aici se face matematica sunt doar 3 ore pe saptamana, da faci destula, nu multa multa ca si la mate/info, dar faci, se da teza din matematica, engleza si romana. La noi la liceu se face Chimie/Fizica/Biologie doar pana in a 11a ^.^ Din anul acela nu mai faci.
La bac o sa ai aceleasi materii ca si restul, dar fara chimie/fizica/bio si alea alea, o sa ai romana, mate, geografie... thinking Deasemenea o sa poti face atestat daca vrei xD stii tu pentru o diploma in plus. ^^
A da, ca sa intrii la liceul economic cred ca o sa poti doar din sem II si o sa trebuiasca sa dai o examinare pentru a putea ramane in scoala. ^^
Sper ca te-am lamurit cat de cat.