| Mistreanu_Alex_1994 a întrebat:

Azi am sustinut examenul de evaluare nationala la limba si literatura romana iar la subiectul 2 am avut de facut o naratiune in care sa prezint o
intamplare care s-a petrecut intr-o zi de sarbatoare.Eu am scris despre o intamplare ce a avut loc la ziua tatalui meu. Este corect? Ce punctaj as putea primi cat timp am prezentat o intamplare?

Răspuns Câştigător
| maria6 a răspuns:

Daca ai respectat cerintele si nu ai greseli de ortografie, de punctuatie etc., poti primi punctajul. Depinde si de exprimarea pe care ai avut-o.

1 răspuns: