| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
Am avut evaluarea nationala la romana si sunt putin confuza. La compunere am inceput sa scriu din dreptul patratului acela. O sa imi dea puncte pe compunere? Am facut`o de vreo 14 randuri. Ime e frica ca nu o sa imi ia in considerare randurile din dreptul patratului.

3 răspunsuri:
| DnlG a răspuns:

Ce ai scris in dreptul patratului se ia ca jumatate de rand.

| luliluli a răspuns:

Sigur ca se ia in considerare tot ce ai scris, inclusiv ce ai scris in dreptul patratului. Important e sa fie corect tratat subiectul

| toxich a răspuns:

Eu zic sa stai linistita din moment ce ai facut compunerea si e o compunere buna trebuie sa iti dea puncte pe ea.