| mihaela0205 a întrebat:

Hei! In legatura cu evaluarea nationala la limba romana la clasa a 8-a, stiti ca la cele doua subiecte, trebuie sa redactam o compunere, de 10-15 randuri, adica 80-150 de cuvinte, iar eu nu am inteles ce mi-a zis profesoara, exact. Ea spunea ca putem depasi randurile, daca nu avem 150 de cuvinte si mai avem ceva de scris. Insa, nimeni nu o sa stea sa ne numere noua cuvintele, si daca numara randurile si vede ca sunt mai mult de 15, nu se depuncteaza?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci cu 3-5 randuri mai mult sau mai putin. Nu sta niciun profesor sa numere cate cuvinte sau randuri ai facut in lucrarea ta.

| LuMix a răspuns:

Ba da daca zice ca maxim 15 randuri atunci doar atatea

| Cristina45 a răspuns:

S-ar putea sa depuncteze, da nu daca depasesti cu un rand acolo, dar icearca si uh sa te incadrezihee hee

| mihaela0205 explică (pentru Cristina45):

Eu pot sa ma incadrez, dar profa spunea ca daca n-o sa scriem 150 de cuvinte, n-o sa primim punctaj maxim laughing
Si 150 de cuvinte nu prea incap in 15 randuri, iar daca scriu mic, scriu urat si iar se depuncteaza laughing

| Cristina45 a răspuns (pentru mihaela0205):

...straight face stai calma, nu te mai stresa asa laughing) eu am luat o nota destul de buna anul trecut la examen si am scris 15 randuri cu cate 4 -6cv p rand ca eu scriu mare si labartat de felul meu laughing)) clar nau fost 150 cv rolling on the floor