| anonim_4396 a întrebat:

cei care sunteti la liceu..cum a fost prima zi de liceu? v-a fost greu? Eu va trebuii sa ma mut la alt liceu in alt oras si mi-e frica. cum ar trebui sa ma comport ca sa fiu acceptata?

Răspuns Câştigător
| somebody121 a răspuns:

Sincer,am avut emotii. Daca nu esti timida,ai putea sa treci pe la fiecare banca si sa te prezinti,astfel te vor cunoascte colegii,poti sa te implici in unele cluburi(daca de ex profesorii intreaba cine vrea sa tina cheia clasei ridica mana si spune ca tu vrei,chiar daca nu te pricepi pentru ca asa te vor cunoaste profesorii si in plus vei creste in ochii lor si in cei al colegilor).
Incearca sa inveti in primele saptamani,sa raspunzi, sa nu enervezi profesorii, asa profesorii te vor crede silitoare si chiar daca mai incolo nu vei invata odata pot sa te posuiasca avand in vedere ca esti atat de''silitoare''.Fii prietenoasa si vb cu colegii, nu sta in banca ta, lasandu-i pe ceilalti sa se distanteze de tine. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Sa fii normala!
De ce sa iti fie frica?! Parca schimbi inchsorilelaughing
Peste 6-7 ani uiti 98% din colegii, deci nu conteaza unde termini si ce colegi ailaughing