| blueberryandcupcakes a întrebat:

Am nevoie de niste idei de prezentare a unui proiect la romana,ceva original, pentru care sa luam cu siguranta nota 10(suntem un grup). Sunt in clasa a 10 si am nevoie, va rog, de ideile voastre.Mercibig grin

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Propuneti solutii pentru a-i convinge pe tineri sa citeasca, o campanie in favoarea lecturii, un concurs de creatie literara cu premii - adica voi sa prezentati proiectul de organizare pe scoala a asa ceva si sa va si ocupati de organizare, juriul profa voastra si inca un prof-2 de la alte clase, sau organizati ziua "cargiale" sau ziua "cosbuc" sau ziua oricine altcineva, cand se recita sau se joaca scenete sau se ceva din autorul ales. sau concurs de recitare.

| blueberryandcupcakes explică (pentru mixxjim):

Chestia e ca grupul meu are de prezentat un proiect cu tematica de clasa a 10 a in fata clasei.nu are legatura cu tot liceul sau alte zile de aniversare a poetilor.eu trebuie sa ies in fata clasei si sa prezint proiectul, informatiile pe care le-am gasit.intrebarea era cum sa prezint acele informaii ca sa nu plicisesc profesorul si colegii, sa fie original si sa ridicam standardele pentru a lua nota mare? Sa fie ceva care sa fie interactiv, sa implicam si colegii si sa lasam o impresie buna si profesorului.