| okayhey a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Zilele trecute am dat un examen unde sunt sigura ca am facut de nota 7. Colega mea, care statea langa mine nu a invatat nimic, si a copiat cam tot ce am scris eu. In timpul examenului, ea m-a intrebat ceva si eu m-am intors spre ea. Profesoara a crezut ca eu copiez de la ea si mi-a atras atentia, desi nu era asa. Azi am primit rezultatele, ea a luat cu 5 (desi si ea sustine ca nu a stiut nimic), iar eu am luat 4 (desi dupa calculele mele as fi luat 7). Ar trebui sa merg sa imi vad lucrarea? Sau ar trebui sa o las asa? Daca ii cer profesoarei lucrarea e posibil sa "isi puna pata pe mine" si sa nu il iau nici in restante. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Calculele tale au fost greșite.
Cât despre ea...mereu se întâmplă așa: Celălalt copiază după tine și ia notă mai mare.

| okayhey explică (pentru LoveSleep):

Nu au fost gresite, m-am verificat de foarte multe ori, si e bine ceea ce am scris